Eckard Klug muretses liikumispuudega mehele haruldase invasõiduki

Sadalas elav heategevuse edendaja Eckard Klug tõi oma teiselt kodumaalt Rootsist kohalikule pensionärile Juhan Tammele eluaegseks kasutamiseks invasõiduki elopedi, mis on puuetega inimeste jaoks veel haruldane  liiklemisvahend.

Esmaspäeval proovis 77-aastane Juhan Tamm väliselt motorollerit meenutava, elektrimootoriga töötava  elopediga esmakordselt sõita.

“See on tubli sõiduriist, millega  ikka hoopis parem liikuda kui tavalise ratastooliga, mida  on üsna raske lükata.

<p style=”MARGIN: 0cm 0cm 0pt” class=”MsoNormal” align=”justify”>Pääsen kergesti mööda kaldteed õue ja poeski õnnestus ära käia. Tasakaalu tuleb küll veidi harjutada,” rääkis pool sajandit autojuhina töötanud mees, keda praegu vaevab suhkruhaigus, mistõttu on tal tulnud jalg osaliselt amputeerida.  

“Algul oli plaan mõni nüüdisaegsem ratastool hankida, kuid siis otsustas Eckard  mind aidata ja valmistas meeldiva üllatuse. Õnn, et leidub selliseid inimesi, kes teistele head teevad,” rääkis Juhan Tamm.

“Elopediga võib sõita kuni viiekümne kilomeetri kaugusele. Jõgevatreffi motoparaadile ma sellega ehk ikka minema ei hakka, sest kardan et teised motosõidukid jäävad minust maha,” viskas vanahärra nalja.

“Tundub, et naabrimees saab nüüd endaga märksa paremini toime kui enne ja tujugi on tal kohe paremaks läinud,” ütles Koidula Sirel,  kes Juhan Tamme abistamas käib.

“Võimalik, et Juhan Tamm sai Eestis esimese elopedi, sest need invasõidukid on väga uued ka Rootsis. Kuiaga keegi tunneb huvi, kuidas endale sellist sõidukit muretseda, siis olen lahkesti valmis infot jagama,” ütles Eckard Klug. Elopedi keskmine hind on ligi 35 000 Rootsi krooni.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus