Eckard Klug kinkis Toomas Reisalule elektrilise ratastooli

Esmaspäeval sai Kääpa hooldekeskuse elanik Toomas Reisalu elektrilise ratastooli, mille   kinkis talle heategevuse edendaja Eckard Klug koostöös  MTÜga Sadala Hooldekandeühing. Invasõiduk võimaldab raske liikumispuudega mehel iseseisvalt väljas liikuda ja parandab tervikuna tema igapäevaelu kvaliteeti.

Eckard Klugi sõnul vaatas tema kaasa Luule Väin telesaadet “Ringvaade”, kus Toomas Reisalu rääkis saatejuht Grete Lõbule soovist saada jõulukingiks paremate tehniliste võimalustega  ratastool.

“Toomasel on tõsine tervisemure ja otsustasin teda aidata. Muretsesin talle kingituseks Rootsi firmas Permobil  valmistatud ratastooli, mis on suurte ratastega ning meenutab minitraktorit,” rääkis Klug.

Toomas Reisalu kinnitas, et tänu Luule Väinale ja Eckard Klugile saadud ratastool sobib hästi sõitmiseks Saare valla teedel. “Väiksemad rattad kipuvad sageli teeaukudesse kinni jääma. Uus ratastool peaks aitama mul igapäevaelus iseseisvamalt toime tulla ja loob ehk soodsamad tingimused ka loominguliseks tööks,” ütles Reisalu, kes on töötanud mitmetes väljannetes ajakirjanikuna ja kellel on praegu käsil  romaan oma elust.

“Toomas on noor mees. Loodetavasti toetab moodsama ratastooli kasutamine veelgi tema optimismi, võimaldab paremini elu väärtustada ja mõndagi positiivset korda saata,” ütles  Luule Väin.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus