EAS pakub innovatsioonitoetust

EAS (Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus) käivitab täna innovatsiooni edendamiseks uue programmi, millega toetatakse Eesti ettevõtete toodete ja teenuste arendamist ligi 1,4 miljardi krooni ulatuses, teatas EASi kommunikatsioonijuht.

Toetatakse ka teadusasutuste ja ettevõtete koostöös ellu viidud projekte. Ettevõte ise peab tavapäraselt arendusprojektist finantseerima vähemalt 50 protsenti ning ühe arendustoetuse maksimummäär on 30 miljonit krooni. Toetusprogrammi kaasrahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.

1,4 miljardi krooni suuruse eelarvega programm keskendub nii uute toodete ja teenuste väljatöötamisele kui ka olemasolevate ambitsioonikale edasiarendamisele.

EASi toetusprogrammide abil on välja töötatud mitmeid välismaal edukaks osutunud tooteid ja teenuseid. Näidetena võib esile tuua AS Regio mobiilse positsioneerimise teenused, AS Tere Dr Helluse tootesarja, AS NeoQi energiakookonid, AS Ritsu seadmed palkmajade tootmiseks jt.

EAS avab lähinädalatel ka tehnoloogia arenduskeskuste programmi mahus miljard krooni, mis on mõeldud ettevõtete tootearendust toetavate ja koostöös ellu viidavate rakendusuuringute tarbeks.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus