EAS ja KIK ulatasid abistava käe

Töid võimaldas alustada Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuselt (EAS) Põltsamaa Linnavalitsusse saabunud projektirahastamise positiivne otsus. Projekti raames saab park veel uued istepingid ja prügikastid. Projekti rahaline maht oli üle 800 000 krooni, millest 762 000 kulub kohtvalgustuse paigaldamisele.

Kaks aastat tagasi rahvusvahelise graniitskulptuurifestivali käigus valminud kujud vajavad valgustamist. Kui kõik plaanitu õnnestub, siis 19. augustil süüdatakse pärast Tauno Kangro monumentaalskulptuuri ?Kalevipoeg kündmas? avamist ka kõikide teiste skulptuuride kohtvalgustus. See annab skulptuuridele, puuderühmadele ja üksikutele puudele maastikul kindlasti hoopis teise aktsendi.  Samas on kavad nii seatud, et projekti teostumisega astutakse pikk samm valgustatud jooksu- ja suusaraja tekke suunas. 33- aastane park on muutumas keskasula rahvale lemmik- suusatamispaigaks. Valgustatult on see ka ahvatlevam ja turvalisem.

Projekti kirjutamisel ja lähtematerjalide kogumisel on tänusõnad teeninud abilinnapea Tiit Kulu, majandusnõunik Maimu Kelder ja spetsialist Reelika Neeno. Tänu kuulub ka Põltsamaa linnavõimule, kes on võtnud kanda omafinantseerimisosa. Kuid suurim tegur, mis EAS-i positiivse otsuse tingis, oli pargi enda lugu. Senini on pargi arendus toimunud annetustepõhiselt ja suur osa töid on tehtud ühiskondlikus korras. Pargis on töötanud nii Põltsamaa Ühisgümnaasiumi kui Põltsamaa Kodu- ja Põllutöökooli õpilased. Pikki aastaid on pargis omad inimesed linna laulumemmed, LC Põltsamaa, Jõgeva ja Palamuse klubi liikmed. Ka Tartu Raatuse Gümnaasiumi õpilased ja õpetajad. Usun, et park on väärt seda ligi miljonikroonist investeeringut ja 19. augusti üritusel saab EAS juhtivatele töötajatele ka vahetult öelda tänusõnad ja nad ise võivad kogeda, mida koostöös võib korda saata.

Teise rõõmusõnumina toetas ka Keskkonnainvesteeringute Keskuse nõukogu Põltsamaa Sõpruse pargi SA taotlust. Saadud pisut enam kui 60 000 krooni kulub selleks, et uuendada infotahvel, märgistada nimelised ja mälestuspuud, rajada rosaarium monumentaalskulptuuride ?Avatud süda? ja ? 20. augusti 1991? aasta samba ümber.

 Ka nende töödega saadakse valmis 19. augustiks. Siis toimub Sõpruse pargis  iseseisvuse taastamise vääriline sündmus, kus meie olümpiavõitjad kõrvaldavad katte “Kalevipoeg kündmas” kujult, kõneleb kuju patroon, Eesti Vabariigi President Arnold Rüütel, mängib kaitsejõudude orkester, laulavad ETV laulutüdrukud ja RAM ning saame näha ka imelist ilutulestikku ja tähistame AS Kalevi kui suurima annetaja 200. sünnipäeva. Ürituse sulandab tervikuks Andres Dvinjaninov.

Siiras tänu annetajatele ja toetajatele, Põltsamaa Linnavalitsusele ja Jõgeva maavanemale Aivar Kokale, EAS-ile ja KIK-ile toetuste ning abi eest.

Ants Paju,
Sõpruse pargi rajaja, puude vaht ja mälestuste hoidja

blog comments powered by Disqus