Eakatele hakkab õigusabi andma pensionäride ühenduste liit

Justiitsministeerium toetab 10 000 euroga Eesti pensionäride ühenduste liitu, kes hakkab andma eakatele tasuta õigusabi.


„Kõigil inimestel on õigus saada kvaliteetset õigusteenust ka juhul, kui see pole neile majanduslikult kättesaadav. Eakatel on tihtipeale enda õiguste kaitsmine raskendatud või pole neil selle kohta piisavalt teadmisi, mistõttu toetamegi juba mitu aastat erinevaid organisatsioone õigusabi eakateni viimisel. Sel aastal osutus konkursi võitjaks Eesti pensionäride ühenduste liit,“ ütles justiitsminister Urmas Reinsalu.

Justiitsministeerium kuulutas konkursi eakatele inimestele tasuta õigusabi kättesaadavuse tagamiseks välja möödunud aasta detsembris.

Konkursi eesmärk oli leida õigusabi pakkuja, kes tagab eakatele inimestele õigusnõustamise ja teavituse ning abistab neid igapäevasel ametiasutustega suhtlemisel ning asjaajamisel. Selleks annab justiitsministeerium juba kolmandat aastat järjest korraldatava konkursiga ühele taotlejale toetust kuni 10 000 eurot. Toetatud tegevusega tuleb alustada hiljemalt 4. veebruaril.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus