Eakad lustisid koos Heidy Tammega

Kolmapäeva pärastlõunal võis kuulda Jõgeva kultuurimajast kostvat saginat ja ärevust, sest pärast pikka suve said Arukate Akadeemia liikmed taas kokku. Ja nii nagu kõik võib olla uus ka oktoobrikuus, tähistasid kokku tulnud eakad rahvusvahelist eakate päeva ja seda ikka kogu lustiga.


Arukate Akadeemia eestvedaja Mai Treial rõõmustas kohaletulnute üle, sest Jõgeva kultuurimaja saal täitus hetkega. „Täna on tore päev selles mõttes, et seekord on koos eakate päeva tähistamisega palju pidulikkust ja ühtlasi on täna Arukate Akadeemia 19. hooaja algus. Uut hooaega oleme tavaliselt alustanud värske kirjanduse tutvustamisega, mida Ene Sööt on alati väga huvitavalt teinud. Lisaks laulab Heidy Tamme meile väga palju,“ rääkis Treial.

Ühtlasi avas ta ka uue hooaja põnevamaid teemasid. „Kindlasti tuleb palju juttu tervisest, see on meile kõigile väga oluline. Lisaks keskkonnateemad, sest tahame mõelda sellele, mis saab 100 või 200 aasta pärast. Seda ei olegi niisama lihtne ette prognoosida. Räägime ka digiteemadel, sest peame selleski suhtes ajaga kaasas käima. Tahame rohkem tähelepanu pöörata muusikutele ja meil on plaanis minna tutvuma Arvo Pärdi majaga, seda siis, kui seal on mitmeid kontserte, muuseumiöö paiku,“ ütles Treial. Kuid tähelepanu pööratakse ka noortele.

„Käisime välja ettepaneku, et võiksime mõelda, kuidas Eesti elu järgmisel perioodil, näiteks aastal 2050 välja näeb. Seda soovime teha kodanikuühiskonnanädala raames,“ rääkis Treial. Kuid uuel hooajal ei saa mööda ka poliitikast. „Järgmine aasta on nii huvitav aasta. Tahaksime võrrelda, kas aastate 1920, 1940 ja 2020 vahel on mingeid võrdlusjooni, kus me tõmbume ja tõukume. Seda tahaksime vaagida politoloogidega,“ ütles Treial.

Kuid väärikale eakate päeva tähistamisele tõmbas hoo sisse lauljatar Heidy Tamme, kes arutles külalistega armastuse, esimese suudluse ja kohtingute teemadel ning võttis mõne julgema härrasmehe lausa tantsimagi. Üks on kindel: Arukate Akadeemia 19. hooaeg sai korraliku alguse.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus