Dokumente saab taotleda mugavamini ja kiiremini

Aasta 2012 oli Lõuna prefektuuri kodakondsus- ja migratsioonibüroole äärmiselt pingeline, sest dokumentide taotluste mahud kasvasid kordades. Jõgevamaal suurenes dokumenditaotluste hulk jõudsasti: kui 2011. aastal esitati Jõgeva teeninduses 2866 dokumenditaotlust, siis 2012. aastal oli vastav näitaja juba 7737.  Töömahu hüppelist kasvu ette nähes ja soovides kliente samas veelgi paremini teenindada, võttis Lõuna prefektuuri kodakondsus- ja migratsioonibüroo ette mitmeid teadlikke samme, mis juba praeguseks võimaldanud sujuvama teenindusega klientide aega kokku hoida. Seda protsessi saab aga  ka iga dokumenditaotleja ise mugavamaks ja kiiremaks muuta.

Isikut tõendavaid dokumente võib taotleda mistahes teeninduses, mitte tingimata kodukohajärgses. Väiksemates teenindustes on enamasti ka lühemad ootejärjekorrad. Tänu sellele, et Jõgeva teenindus uude kohtu- ja politseihoonesse kolis, on ka kodanike teenindamine nüüd mugavam.

Neil, kellele on kord juba ID-kaart väljastatud, soovitatakse siiski selle pikendamist posti teel taotleda. Nii saab klient oma aega teenindusse kohaletuleku arvelt kokku hoida. Passi taotlemiseks tuleb siiski tulla teenindusse sest on tarvis anda  sõrmejälg.

Mõned kuud tagasi käivitus broneerimissüsteem, mis võimaldab klientidel Politsei- ja Piirivalveameti kodulehel (www.politsei.ee) hõivata endale teeninduse külastamiseks sobilik aeg. Praeguseks võib öelda, et broneerimissüsteemi kasutatakse aktiivselt.  Nii saab ju vältida ka järjekorras seismist, kui need peaksid mõnes teeninduses tekkima.

Mullu kevadest said kõik Lõuna-Eesti maakondade teenindused fotoboksid, kus saab vajaliku dokumendifoto kiiresti ära teha. Juhime tähelepanu ka sellele, et dokumenti taotledes tuleb esimese toiminguna teha foto ning alles seejärel pöörduda teenindaja poole. Ühtlasi soovitame enne teenindusse tulekut riigilõivu internetipangas ette tasuda, et kohapeal veelgi oma aega säästa.

Eelmisel aastal pakkus Lõuna prefektuuri kodakondsus- ja migratsioonibüroo kõikidele kohalikele omavalitsustele võimalusi dokumenditaotluste kõrgperioodil koostööd teha.  Omavalitsused, kelle südameasjaks oli teenuse parem kvaliteet ja kättesaadavus piirkonnas, kasutasid seda võimalust. Nii abistasid näiteks sotsiaaltöötajad mitmel pool dokumentide kättetoimetamisel või tehti  fotode saamiseks koostööd kohalike fotograafidega.  

Tuleb tõdeda, et pingeline aeg kodakondsus- ja migratsiooniametis jätkub ning ootejärjekordadest ei pruugi pääseda edaspidigi. Ainuüksi aastal 2013 ootab väljavahetamist enam kui 140 000 dokumenti, mistõttu palume klientidel lähiajal kehtivuse kaotavad dokumendid juba aegsasti välja vahetada. Näiteks ei ole enam kaugel kevadine koolivaheaeg, mil lapsevanemad avastavad sageli vaid mõni päev enne võsukese puhkusereisile saatmist, et lapse dokumendi kehtivusaeg on lõppemas või juba läbi. Uue dokumendi kättesaamine võib aga võtta kuni kuu aega.

Dokumentide taotlemise kohta saab täpsemat infot Politsei- ja Piirivalveameti kodulehel või argipäevadel infotelefonilt 612 3000.

KERLY PEITEL,

Politsei- ja Piirivalveameti kommunikatsioonibüroo pressiesindaja

 

blog comments powered by Disqus