Dobermann päästetud

Selgus, et kaupluse loomasõpradest töötajad on taas asunud ühiskondlikus korras üht õnnetut koera päästma. Nimelt saadi teada 10-kuuse dobermanni väljakannatamatust olukorrast ühes peres, kes ennast loomasõpradeks peavad. Auto alla jäänud ja sügava küljehaava saanud loom jäeti kannatama ega otsitud talle arstiabi. Põhjendus oli, et perel puudub selleks raha?

Õnneks olid koeraomanikud vähemalt nii mõistlikud, et olid nõus looma ära andma, et teised inimesed teda aidata saaksid.

Ettevõtlikud naised võtsid koera kohe kaasa, ta sai esmaabi Tabivere loomaarstilt ja teda hooldati järgmise päevani, mil oli võimalik loom Tartusse R-Kliinikusse viia. Pärast ravi võttis perekond Pekk Tabiveres looma seni enda juurde ?varjupaika?, kuni talle uus mõistlik kodu leitakse. Et koera ravimine, vitamiinid ja toit üsna palju maksma läksid, korraldatigi korjandus. Juko Äri osakonnajuhataja ja aktiivselt ühiskondlikus korras loomakaitsega tegeleva Mairi Peiponeni sõnul reageeriti abipalvele väga kiiresti ? nii oma vallas kui kaugemal. Abist ei öelnud ära ka Tabivere vallavalitsus.

Tervenevale, nüüd juba reipale ja mänguhimulisele noorele koerale hakati aktiivselt kodu otsima nii kohalikke infoallikaid kui internetti appi võttes. Huvi tundsid paljud, üks soov tuli isegi Soomest, kuid paraku tuleb sellistel puhkudel alati arvestada ka raskustega looma transpordil.

Jõululaupäeva õhtuks jõudiski peaagu terve koer oma uude koju ? maaperesse Tartumaal.

Mairi Peiponeni sõnul on suur õnn ja vedamine, et Tabiveres leidub nii palju loomasõpru, kellele ka võõra elusolendi valu ükskõik ei ole ja kes kohe nõus aitama on. Samas on selge, et igal pool ja alati ei saa selliseid probleeme ühiskondlikus korras lahendada. Hädasti oleks vaja kasside-koerte turvakodu.

Mairist oli meie lehes pikemalt juttu sügisel, kui rääkisime loomade turvakodu vajadusest nii Jõgeva- kui Tartumaal. Seda asutust aga endiselt kummaski maakonnas ei ole.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus