Diskorite Suvepäevadel saab näha eriskummalist videotehnikat

Järgmisel reedel peetakse Palamuse lauluväljakul järjekordne suvepidu “Jõgevamaa Diskorite Suvepäevad“, kus sel korral pannakse lava kõrvale üles suured ekraanid, kuhu miksitakse kokku reaalajas peol toimuv tegevus.

Ürituse eestvedaja Imre Tõekalju kergitas eile “Diskorite Suvepäevadega“ seonduvat saladuseloori, nimelt pannakse järgmisel reedel Palamuse laulukaare mõlemasse külge suured ekraanid, kus näidatakse peol toimuvat reaalajas.

Peol on kohal kaks kaamerameest ja režissöör. Üks operaator filmib laval toimuvat ning ka publikut ja teine peopaika üldplaanis. Režiipuldis toimetav tegelane miksib filmitava materjali ka kohe kokku, lisades juurde ka mõningaid pilte möödunud pidudest ja kuvab selle ka suurtele ekraanidele.

“Sellist tehnilist lahendust pole varem väiksematel üritustel praktiseeritud. Seda on kasutatud vaid mõnedel suurematel pidudel Tartus ja Tallinnas,“ kinnitas peo korraldaja Tõekalju ning lisas, et antud tehnika peaks nii mõneski peo külastajas tekitama n-ö “vau“ efekti.

Veel sõnas Tõekalju, et kuvatav pilt sõltub peaasjalikult ka ilmast. “Et kella 21 ajal on väljas veel küllalt valge, siis esimese peotunni jooksul ei tule selle efekt täies mahus esile,“ rahustas peo korraldaja ning kinnitas, et kella 22.00-iks on väljas juba piisavalt hämar ning siis hakkab eriskummaline masinavärk korralikult tööle.

Lisaks eelmainitud videotehnikale on uuendusi läbi viidud ka valgustuse vallas. “Need, kes käisid suve avapeal “Summer Start“, said aimu sel aastal Palamuse Suvepidudel kasutatavast valgustehnikast, mis on möödunud aastatega võrreldes palju võimsam ja pilkupüüdvam,“ sõnas Imre Tõekalju ning lisas, et antud tehnikat kasutatakse sel aastal kõigil Palamuse Suvepidude üritustel.

Järgmisel reedel astuvad Palamusel üles kaheksa tuntuimat Jõgevamaa DJ-d, nende hulgas ka Palamuse Suvepidude residendid DJ Imre Mihhailov ja Imre Tõekalju. Lisaks plaadikeerutajatele esinen pidulistele sooloartist Merka, keda toetavad ka tantsijad trupist XD Dance. Lisaks professionaalsetele tantsijatele saavad Palamusel end proovile panna ka peo külastajad, nimelt korraldatakse sel korral publiku tantsuvõistlus ja silmapaistvamale tantsijale antakse tänutäheks 1000 krooni. Peo korraldajad tuletavad meelde, et alla 16-aastased peokülastajad võivad südaööl üritusel viibida vaid täisealise saatjaga.

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus