Diskorit rõõmustab rahulolev publik

Kuidas sai Sinust DJ?

1998. aasta suvel, kui olin just 15 saanud, asus mu tuttav Voore baaris “Mammutipüünis” baaridaamina tööle. Ta palus mul aidata neile diskoreid leida. Nii tutvusin Jõgevamaa diskoritega ja kutsusin neid baari esinema. Hakkasin nendega kaasas käima ja vahel juhtus, et mõni diskor vajas abilist. Nii saingi oma esimesed lood mängitud.

Aasta hiljem vabanes Jõgeva Gümnaasiumis diskori koht. Kuna ma polnud eriti üksi pidusid teinud, kutsusin kampa Jegor Bõstrovi, keda teatakse rohkem DJ Dobermani nime all. Vaikselt hakkasin korraliku tehnikat soetama ja üle Eesti tuuritama. Juba 16-aastaselt mängisime klubides ja baarides. Sealt sai hea elukooli!

Mis on DJ ja diskori vahe?

DJ mängib pigem klubis ja keskendub miksimisele. Üldjuhul DJ soovilugusid ei mängi ning mikrofoni ei kasuta. Diskor aga mängib näiteks baaris ja on kogu aeg rahva keskel, tema playlisti moodustavad suuremalt jaolt soovilood, mille vahel ergutatakse rahvast või edastatakse tervitusi. Nagu elus ikka, ei ole kõik alati must või valge ning seetõttu on enamus plaadikeerutajaid nende kahe segu, olenevalt kus ja kellele nad mängivad.

Mille poolest erinevad tavalised diskod Palamuse pidudest ja miks?

Palamuse peod on tõesti Jõgevamaa kõige populaarsemad vabaõhuüritused. Rahvast tuleb kokku üle Eesti: nii Võrust kui ka Tallinnast. Olen kuulnud, et enam ei tulda alati just artisti pärast, vaid eelkõige seetõttu, et tegemist on lihtsalt PALAMUSE peoga. Edu taga on raske töö ning mõnusad inimesed, kes tulevad head muusikat nautima.

Ühesõnaga: kõik tantsu- ja muusikahuvilised 16. juunil Palamusele!

Millised artistid on Sinu arvates olnud Palamusel silmatorkavad?

Üheksa aasta jooksul on sealt läbi käinud paljud Eesti parimad meelelahutajad. Kõik on professionaalid, erinevus on vaid lavataguses käitumises. Mõned on väga sõbralikud, näiteks Erich Krieger, Sulo ja Dynamint, mõned võtavad esinemist kui tööd.

Mullu üllatas mind positiivselt üritusel “Oi aegu ammuseid” esinenud Mono Fans. Tegemist on bändiga, kes pole ammu midagi uut teinud ning elavad nii-öelda vana rasva peal. Kartsime Imre Tõekaljuga, et ansambel tuleb “mütsiga lööma”. Pärast avalugu olid meil suud ammuli ja rahvas hullumas, sest bändi showprogramm oli võimas ja esinemine hingest tulnud.

Mille poolest erined Sina teistest Jõgevamaa DJdest?

Esimesena peaks välja tooma, et mina olen ainus, kes tegeleb tehnika rendiga. DJna olen tegutsenud juba 8 aastat. Pidusid olen teinud 56 erinevas kohas, karjääri jooksul olen teinud 600-700 pidu.

Oma peod ehitan üles tsüklitena. Ühte stiili muusikat mängin 2-6 lugu ja siis vahetan stiili. Järelikult peaks kõikidele maitsetele midagi olema.

Et Jõgevamaal on arvestatavaid diskoreid tunduvalt rohkem kui mõnes teises Jõgeva suuruses linnas, siis on ka konkurents tihe. Õnneks ei ole meie vahel pahatahtlikku üksteise ületrumpamist, pigem moodustame vennaskonna, kellel on ühised huvid ja sihid.

Mis on Sinu kui diskori jaoks pidude juures kõige häirivam? Palju Sa soovilaule mängid?

Mind häirivad kõige rohkem inimesed, kes arvavad, et neil on õigus nõuda diskori käest soovilugu. See, et inimene on lunastanud üritusele pileti, ei tähenda, et diskoril oleks kohustatud mõnda konkreetset lugu mängida. Vahel ajab lausa muigama, kui teed kuskil baaris või klubis pidu ja juurde tuleb purjus noormees või neiu ning ütleb, et ta on Tallinnast ja ta tahab seda lugu nüüd ja kohe. Kui tullakse sõbralikult küsima, siis tavaliselt mängin loo ära. Kahjuks inimesed ei mõista, et diskor ei saa soovilugu kohe järgmisena mängida.

Mis valmistab pärast pidu heameelt?

Kõige suuremat heameelt valmistab rahulolev publik. Kui see on saavutatud, siis on ka kõik ülejäänu korda läinud. Diskoritööd ei ole võimalik teha ainult raha pärast. Vahel teenib rohkem, vahel vähem, aga kui on näha, et inimesed on peoga rahule jäänud, siis on see kõige suurem tasu. Alati on meeldiv, kui keegi kas peo ajal või pärast pidu tuleb ja muusikamaitset kiidab. Tavaliselt teevad seda just välismaalased. Lääne kultuuriruumis on rohkem juurdunud arusaam, et diskor on artist.

Milline on olnud Sinu haridustee? Kust oled pärit ning kus elad hetkel? Kellena töötad?

Aastal 2002 lõpetasin Jõgeva Gümnaasiumi ning astusin Tallinnas Sisekaitseakadeemiasse. Enne kõrgkooli läbisin ajateenistuse, mida minu arvates peaks tegema iga endast lugu pidav noormees. Tänavu 19. juunil lõpetan kooli halduskorralduse eriala majandussüvaõppe õppesuuna. Hetkel on lahtine, kas lõpetan cum laude või jään napilt sellest ilma. Eelmisel aastal olin Tallinnas Eesti Päästeametis 15 nädalat praktikal ja alates selle aasta veebruarist töötan sealsamas haldus- ja teenindusbüroo peaspetsialistina.

Praegu elan veel Sisekaitseakadeemia ühikas, aga juulis kolin koos oma neiuga üürikorterisse. Siiamaani pean oma kodulinnaks Jõgevat, sest ei ole ühtegi nädalavahetust Tallinnas veetnud.

BIRGIT KASTEPÕLD

blog comments powered by Disqus