Diskorid pidutsesid Palamusel

“Diskorite suvepäevad on üritus, millel diskorid lasevad võhma välja. Nädalavahetustel on Jõgevamaa diskorid laiali mööda Eestit, aga juuli lõpus saavad nad Palamusel kokku ja räägivad oma muljeid, istuvad koos maha ja pidutsevad,” kirjeldas üritust DJ Doberman.

“See on ainulaadne üritus, mis seob kõiki diskoreid. Üritus on õigustanud oma nime ja on vedanud aastaid rahvast kohale ja see on üritus, mida maakonna rahvas teab.”

Reede õhtul valisid rahvale tantsumuusikat Andres Aia, Imre Tõekalju, Doberman, Imre Mihhailov, Andro Uustal, Tauri Pärna, Tanel Tooming (dr. Kada), Ringo Saar ja mr Big. Viimane oli külalisdiskor Tartust.

Temaatiline riietus vaid kahel diskoril

Dr Kada ja Dr Doberman olid üritusele tulles kehastunud hulludeks doktoriteks. “Meil olid mõnusad roosad hullukleidid seljas ja hullumaskid peas,” rääkis Doberman. Ringo Saar kandis liibuvaid Marati dresse ja päikeseprille.

“Tegelikult oli kõigil DJdel ühine riietusteema, aga tegudeni jõudsid vaid Kada, Ringo Saar ja Doberman,”sõnas Imre Mihhailov.

“Mulle meeldis see, et osad diskorid olid dressides ja kostüümides,” sõnas piduline Käthi Kivi, kes oli rahul ka muusika valikuga, mille saatel sai palju tantsida.

“Jõgevamaa diskorite pere on justkui üks suur pere – tõeline vennaskond, kes saavad hästi läbi ning aitavad üksteist nii füüsiliselt kui ka vaimselt,” kiitis Doberman maakonna diskoreid. “Imre kohta ma ei ütle ühtegi halba sõna. See on minu meelest fantastiline, et ta on sellise ürituse käima lükanud,” sõnas Doberman.

Cool D – noorte lemmik

Üritusel esinenud Cool D sõnul on selliseid üritusi vaja, kuna ka diskorid tahavad pidutseda. “Nad tulevad kokku ja vahetavad muljeid,” sõnas artist.

Koos Cool Dga esinenud Kozy pole seni ühe piirkonna diskorite peol esinenud ega osalenud, suurema piirkonna omal juba ammu. “Minu meelest võib selliseid üritusi rohkem korraldada, kui rahvale meeldib,” sõnas Kozy.

“Publiku suhtes vahet pole, kus pidu teed, kas Jõgevamaal või väljaspool Jõgevamaad. Mulle meeldib, et rahvas võtab diskori hästi vastu. Diskori tegelik palk on see, et publik läheb diskori valitud muusikaga kaasa,” lausus Doberman.

Peol võtsid noored DJ Dobermani väga soojalt vastu. “Võib-olla on mu nimi tuntud, võib-olla minu muusikavalik,” pakkus ta. Dobermani 30-minutiline rahva “tüütamine” oli täpselt enne Cool D esinemist.

“Tegelikult ei olnud Cool D esinemise aeg välja kuulutatud. Imre Tõekalju juhatas minu setti viimase loo ajal Cool D sisse, mispeale oli rahvas täiesti sillas,” meenutas Doberman.

“Cool D ja Kozy ning Eesti parim hiphopi DJ DJ Critical, olid esinejad, kes ikkagi panid rahva elama. Rahvas oli pöördes, mistõttu oli esineja valik täiesti õigustatud – Cool D on noorte lemmik.”

Ka Imre Tõekalju kiidab Cool D. “Väga hästi tehtud esinemine. Cool D haaras esimeste lugudega publiku pihku, vahepeal muutus rahvas pisut apaatseks, aga esineja tajus ära ning lõpuks ajas ta rahva uuesti käima.”

Imre Tõekaljul ei ole sõnu DJ Criticali esinemise kirjeldamiseks. “See on fantastiline, mida see mees plaadimängijate taga teeb. Näha scratschimist ühe meetri kauguselt või telerist ja videot – vahe on sees.”

Cool D oli publiku reaktsioonidega rahul. “Rahvas oli super hea. Kahjuks läks endal hääl ära, mistõttu ei saanud paari laulu esitada,” sõnas ta. Cool D esineb kas koos Kozy, Genka või Stupid Fga ja sellest sõltub ka tema esinemiskava.

BIRGIT KASTEPÕLD

blog comments powered by Disqus