Digilevi vastuvõtt Jõgevamaal muutub lihtsamaks

Ööl vastu järgmist teisipäeva, 13. juulit hakkavad digilevi telesaatjad Pärnu ja Koeru piirkonnas tööle uuel sagedusel, mis muudab tasuta kodumaiste telekanalite vastuvõtu lihtsamaks ühtekokku seitsmes maakonnas. Tavaantenniga digitelevisiooni vaatavates kodudes tuleb teha vastuvõtjale uus kanaliotsing.

Ööl vastu 13. juulit viib digilevi võrgu eest vastutav AS Levira Pärnu, Järvakandi, Abja-Paluoja ja Kihnu telesaatjad madalama sagedusega 26. edastuskanalile, Koeru saatja uueks kanaliks saab aga 39. Tavaantenniga nähtava digilevi vaatajad peavad sagedusemuutuse järel tegema oma digiboksis või digiteleris uue kanaliotsingu. Üldjuhul on  vajalik digiteleri või digiboksi algseadete (tehaseseadete)  taastamine, sest see puhastab vastuvõtja mälu vanadest kanalitest ja seade saab salvestada uute teleprogrammide asukohad. Juhiseid selleks saab digiboksi või digiteleri kasutusjuhendist. Kui kortermaja ühisantennisüsteemiga ühendatud digiboks või digiteler pärast uut kanaliotsingut tasuta levivaid Eesti telekanaleid üles ei leia, tuleks pöörduda majasisest antennisüsteemi hooldava ettevõtte poole.

Sagedusemuutus puudutab Pärnu-, Rapla-, Viljandi-, Järva-, Jõgeva-, Lääne-Viru- ning Harjumaal hinnanguliselt kuni 50 000 kodu, kus võetakse Eesti telekanaleid vastu tavalise katuseantenniga. Tänu analoogsaatjate väljalülitamisele saame nüüd digilevi edastamiseks kasutada madalamaid sagedusi, mis levivad maastikul paremini ning läbivad kergemini metsi ja muid takistusi. Kuigi digilevi signaali tugevus ja kvaliteet on Eestis üldiselt hea, teeb sagedusemuudatus lihtsamaks viie tasuta leviva kodumaise telekanali vastuvõtu maastikuliselt keerulistes kohtades.

Alates 1. juulist näeb teleprogramme tavaantenni kaudu ainult digitaalsena. Kõik need, kes võtsid telepilti vastu tavaantenniga ning nägid seni vaid kolme Eesti telekanalit, peavad nüüd endale soetama digiboksi või soovi korral uue digiteleri. Tasuta Eesti telekanalite (ETV, Kanal 2, TV3, ETV2, Kanal 11) digitaalseks vastuvõtuks ei ole vaja liituda ühegi teenusepakkujaga. Kui soovitakse lisaks vaadata rahvusvahelisi ja kodumaiseid tasulisi kanaleid, võib liituda sama katuseantenni kaudu vastuvõetava tasulise digilevi paketi või mõne kaabel- või satelliittelevisiooni teenusega.

Digilevi kohta saab lisainfot infotelefonilt 17101 või veebilehelt www.digilevi.ee, samas on kättesaadavad ka levikaart, telesaatjate andmed, täpsemad juhendid ning antennipaigaldajate kontaktid. Leviprobleemide korral tasub saata kiri digilevi valitsuskomisjoni meiliaadressil digilevi@mkm.ee või pöörduda Tehnilise Järelevalve Ameti poole aadressil info@tja.ee

AIN PARMAS

Eesti digitaaltelevisioonile ülemineku valitsuskomisjoni infojuht

blog comments powered by Disqus