Diabeetikud kodus ja võõrsil

Jõgevamaa Diabeetikute Selts on juba enam kui kümme aastat teinud tänuväärset tööd diabeeti põdejatele vajaliku teabe jagamisel. Võib isegi öelda, et elutähtsa teabe jagamisel: haiguse olemust lähemalt tundes ja meedikute soovitusi järgides saab diabeetik ehk suhkruhaige üldjuhul normaalset vaevusteta igapäevaelu elada.

Jõgevamaa Diabeetikute Seltsi aasta tööplaanis seisavadki alati tähtsal kohal teabepäevad. Üks selline korraldatakse igas kvartalis. Et aastakava sisaldava voldiku saavad kõik seltsi liikmed (praegu on neid ühtekokku 106) kätte juba veebruaris, teatakse teabepäevale tulekuks aega planeerida. Asjaolu, et tööplaan on kõigile aegsasti mustvalgel välja jagatud, distsiplineerib seltsi juhatuse esimehe Aavo Aru sõnul ka juhatuse liikmeid: mis välja kuulutatud, tuleb teoks teha.

„Meie järgmine teabepäev on 15. septembril Jõgeva Haigla saalis. Siis räägib doktor Martin Toht meile diabeetikute taastusravist,“ ütles Aavo Aru. „Külla tulevad kindlasti ka mõne ravimifirma esindajad.“

Kui külmemal ajal tegutsevad diabeetikud enamasti kodumail ja tubastes tingimustes, siis suvel tehakse tavaliselt ikka üks ühine väljasõit. Ülemöödunud laupäeval käiski bussitäis Jõgevamaa Diabeetikute Seltsi liikmeid Järvamaal, kus külastati Müüsleris tegutsevat Kilplala nimelist teemaparki ja Paide Vallitornis tegutsevat ajakeskust Wittenstein. Müüsleris külastati ka Vabadussõjas langenute mälestusmärki ja kuulati Aavo Aru ülevaadet sõjasündmustest selles kandis. Paides kohtuti aga Järvamaa Diabeetikute seltsi liikmetega.

Lisaks äsjasele rahvarohkele väljasõidule tegi Jõgevamaa diabeetikute väiksem esindus juuni keskel reisi Võrru, kus kohtuti Võru-, Põlva- ja Valgamaa ning Soome diabeetikute esindajatega.

„Meie jaoks on üksteisega kõnelemine ja kogemuste vahetamine alati justkui koolitus, seepärast on sellised külaskäigud väga tänuväärsed. Ka silmaringi laiendamine tuleb kasuks,“ ütles Aavo Aru.

i

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus