Dharma tõi kingitusi

 ?Emadepäeva, koolialguse ja jõulude puhul oleme abi vajavatele peredele kingituspakke teinud juba viis aastat,? ütles koos bussijuht Otto Grossmanniga kingituspakid Jõgevamaale toonud SA Dharma tegevjuht Malle Eenmaa. ?Iga kord teeme 60 pakki ja viime need kahte maakonda. Kui Eesti maakondadele niimoodi ring peale saab tehtud, alustame jälle järgmist. Möödunud aastal saime sellise hullu asjaga hakkama, et tegime 600 pakki, aga saime kohe ka aru, et see on meie jaoks natuke palju. Nii et nüüd jätkame endises tempos.?

Seekord viidi peale Jõgevamaa kingitusi ka Järvamaale.

Emadepäevapakid sisaldavad põhiliselt lasteriideid ja ?jalatseid, osa pakke aga ka toidunõusid ja mänguasju. Tegemist pole küll päris uute, ent siiski heas korras esemetega, mis soetatud Tallinna Taaskasutuskeskusest. Pakid on koostatud konkreetsete perede vajadusi arvestades. Abivajajaid ja -vajadusi aitasid välja selgitada valdade sotsiaaltöötajad.

?Nii kingituspakkide koostamiseks kui ka muuks tegevusteks saame raha annetustest,? ütles Malle Eenmaa. ?Samas on meil ka projektipõhiseid ettevõtmisi, nagu perede tugiisikute koolitusprogramm ja integratsioonilaagrid.?

Eenmaa sõnul mõistsid nemad eesti ja vene laste ühiste laagrite vajadust juba mitu aastat tagasi. Nüüd on see vajadus lõpuks ka kõigile teistele selgeks saanud. Tugiisikute koolitus võeti ette aga lähtudes arusaamisest, et valdade sotsiaaltöötajatel pole aega tegelda iga abivajava perega eraldi. Üheks kordaläinumaks projektiks peab Malle Eenma ka nn nariprojekti ehk suurtele peredele mitmekorruseliste lastevoodite kinkimist.

?Uuringud näitavad, et Eestiski soovib üha suurem protsent inimesi panustada oma aega, tööd või raha heategevusse,? ütles Malle Eenmaa.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus