Dharma ja Falck tegid sõbrapäevakingitusi

Möödunud lastekaitsepäeval algatatud liikumise “Lasterikka pere ohutu kodu” raames paigaldati turvasüsteem Jõgeval Kirsi tänava eramusse juba eelmisel kuul, sõbrapäeval tulid kinkijad seda üle vaatama ja perega jätkuvaid sidemeid looma. “Toredat sõbrapäeva, jõudu ja jätku ning tere tulemast meie suure pere liikmeks” soovis AS Falck Lõuna-Eesti juhataja Andres Tootsman ja lisas firma poolt veel mõne kingituse. Pere noorimale pakuti võimalust valida endale 3000 krooni väärtuses spordivarustust. Nii pereema Tiinale kui ka tütar Kadrile tuli see nõnda ootamatult, et nad ei osanudki kohe midagi tahta. Lepitigi kokku, et kergejõustikuga tegelev Kadri võib oma kingituse hiljem kätte saada.

“Meie eesmärk ongi hoida paljulapseliste peredega sidemeid ja püüda neid aidata ? nõnda palju kui oskame ja saame. Meie firmal on umbes 40 000 klienti üle Eesti, Jõgevamaal on neid üle kolmesaja,” selgitas Andres Tootsman. Suurperede kodudesse paigaldatavate valvesüsteemide juures pööratakse suurt tähelepanu tuleohutusele: alarmsüsteemi lisatud täiendavad suitsuandurid edastavad tuleohu korral häiresignaali turvafirma juhtimiskeskusse ka siis, kui valvesüsteem pole valvestatud. Lasterikastele peredele kingitud koduvalvesüsteemide paigaldamise, hoolduse ja valveteenuse eest tasub Falck. Seda vähemalt seni, kuni ka pere noorim liige täisealiseks saab.

“Urmas Sõõrumaa poolt viis aastat tagasi asutatud heategevusfond Dharma on järjest kasvanud ja arenenud. Eelmise aasta annetused ja tulud ulatusid meil 2,5 miljoni kroonini, mida oleme saanud jagada lastele, toetust vajavatele peredele, lastekodudele. Samuti korraldame tugiisikute koolitusi, lastelaagreid ja teisi üritusi. Ühel aktsioonil jagasime suurtele peredele magamisnarisid, nendest üheksa jõudis Jõgeva maakonda,” tutvustas Dharma tegevust fondi arendusjuht Tiina Parmasto ja lisas: “Allase ja Kiple suur pere pole küll linna sotsiaalosakonnast ega meie käest abi küsinud ? nad on eriti tublid ja ühtehoidvad ning on ise toime tulnud ?, kuid me pakume abi nendelegi, kes on liiga tagasihoidlikud seda küsima.”

“Jah, oleme harjunud elus ise hakkama saama,” nentis pereema Tiina Kiple, tänades sõbrapäeval külla tulnud Dharma ja Falcki esindajaid. Samal päeval käidi valvesüsteeme üle andmas ka perekond Kreivaldile Tallinnas, kus kasvab 11last, perekond Minhofile Tudulinnas, perekond Pihule Laadi külas Tahkurannas ning Jaanovite perele Viljandis, kus sirgub kaheksa last.

ARDI KIVIMETS

blog comments powered by Disqus