Demokraatia kuu filmid ETVs

Tulekul on ?Revolutsiooni jälgedes?, ?Egiptus: me jälgime teid? ja ?Jumala, tsaari ja isamaa eest?. Ülejäänud seitse on juba eetris olnud, kuid on kodulehelt vaadatavad novembri lõpuni. Viimased kolm filmi lisanduvad internetti ööpäeva jooksul pärast eetrilinastust.

 ?Revolutsiooni jälgedes? linastub täna, 27. oktoobril kell 13. Seda filmi luues jälgis re?issöör Rodrigo Vazquez Boliivia põliselanikkonda revolutsiooni algusaastatel, filmis revolutsiooni kulgu ning esitas lõpuks küsimuse, mida sellega on saavutatud. Kas uus kord ikka erineb vanast? Vazquez uuris, kuhu on välja viinud pärismaine demokraatlik revolutsioon, mis algas nelikümmend aastat tagasi Kuubal Che Guevaraga.

Egiptus ja Venemaa

?Egiptus: me jälgime teid? on eetris 29. oktoobril kell 22.25, kordus 30. oktoobril kell 13.10. Egiptuse president kuulutas 2005. aastal välja esimesed mitmeparteilised presidendivalimised, kuid võitis need jälle ise, juba viiendat korda järjest. Kolm vaprat naist rajasid vastukaaluks aktivistide rühmituse ja veebilehe Shayfeen.com ? Me Jälgime Teid, et hoida poliitilistel sündmustel teraselt silma peal, harida rahvast ning edendada rohujuure tasandil sõnavabadust ja demokraatiat

?Jumala, tsaari ja isamaa eest? linastub 31.oktoobril kell 23.00, kordus 1. novembril kell 14.25. Film räägib Vene patrioodist, kellele kuulub nn lollide küla ning kelle juures käiakse õppimas, kuidas elada tõelise venelasena. Film näitab, mis ajendab tänapäeva Vene patriotismi ja miks venelased on demokraatia vastu.

Vaadata saab ka kodulehel

Hetkel on ETV kodulehel aadressil www.etv.ee/demokraatia  üleval järgmised filmid:

?       Valige mind! (Please vote for me, Hiina 2007)

?       Kampaania (Campaign, Jaapani/USA 2007)

?       Takso põrgusse (Taxi to the Dark Side, USA 2007)

?       Gandhi jälgedes (In Search of Gandhi, India 2007)

?       Verised karikatuurid (Bloody Cartoons, Taani 2007)

?       Libeeria raudsed leedid (Iron Ladies of Liberia, Libeeria 2007)

?       Õhtusöök presidendiga (Dinner with the president: a nations journey, Pakistan 2007)

Koduleheküljel on olemas ka filmide ja kogu demokraatiakuu projekti pikem tutvustus.

BERIT-BÄRBEL REBANE

blog comments powered by Disqus