Daniel Aganitš sai mitmevõistluses kuuenda koha

Tallinnas Kadrioru staadionil peetud noorte võistlussarja TV 10 Olümpiastarti 45. hooaja finaalvõistlustel esines Jõgeva põhikooli kergejõustiklastest silmapaistvalt 14-aastane Daniel Aganitš, kes sai poiste vanema vanuserühma üheksavõistluses 6623 punktiga kuuenda koha. Suurte koolide arvestuses sai Jõgeva põhikool võistlussarja kokkuvõttes kaheksanda koha.

“Hooaja kokkuvõttes saime hea koha, jäin kõigiga rahule,” ütles Jõgeva põhikooli kehalise kasvatuse õpetaja ja kergejõustikutreener Piret Koll.

Poiste üheksavõistluses võitis 7485 punktiga esikoha Rasmus Roosleht Pärnu Ülejõe põhikoolist, talle järgnesid Tony Ats Tamm (Peetri K, 7264), Joosep Praks (Kuressaare G, 6885), Margus Soosaar (Viljandi Kesklinna K, 6810), ja Aleks Malm (Rakvere RG, 6706).

Kuuenda koha saanud Daniel Aganitši tulemused üksikaladel: 60 meetri jooksus 8,20, kaugushüppes 5.09, kuulitõukes 10.16, kõrgushõppes 1.60, kettaheites 37.68, 60 meetri tõkkejooksus 10,17, teivashüppes 2.16, palliviskes 64.09 ja 1000 meetri jooksus 3.14,60. Kettaheites oli Aganitši tulemus 35 osavõtja hulgas teine, 1000 meetri jooksus neljas, palliviskes viies ning kõrgushüppes kaheksas.

“Daniel esines hästi ning mitmelgi alal suutis ta ka üllatada, näiteks kõrgushüppes, kus püstitas isikliku rekordi,” lausus Piret Koll. “Ka pikka maad jooksis ta lausvihmas väga hästi, põrus ehk vaid teivashüppes, aga seal olid ka olud hästi rasked.”

Tüdrukute vanemas vanuserühma kaheksavõistluses sai Kärtyn Kaljusalu 5552 punktiga 44 osavõtja hulgas 17. ning Annabel Kallo 5255 punktiga 21. koha. Nooremate tüdrukute kuuevõistluses tõi 3457 punkti Helis Kiisile 47 osaleja hulgas 21. koha. Poiste nooremas vanuseklassis oli 40 osavõtjat, jõgevalastest sai Reiko Allingu üheksavõistluses 3086 punktiga 31. ning Kevin Aland 2899 punktiga 35. koha.

Hästi esines Tallinnas ka individuaalarvestuses kaasa löönud 10aastane Puurmani mõisakooli õpilane Berit Kukk, kes sai tüdrukute noorema vanuserühma kuuevõistluses 4202 punktiga seitsmenda koha. Üksikaladest olid Kukele kõige edukamad kaugushüpe (4.64), 60.meetri tõkkejooks (10,38) ja 600 meetri jooks (1.56,26), kus ta näitas 47 osaleja seas seitsmendat tulemust.