Daniel Aganitš osalesEesti koondisega Taanis EM-turniiril

Taanis lõppes U17 koondiste EM-võistluste valikturniir, kus Eesti meeskonna ridades tegi kaasa ka Jõgeva SK Noorus-96 kasvandik Daniel Aganitš. Eesti lõpetas nelja meeskonna turniiri kolmanda kohaga ja Aganitš sai kirja kaks koondisemängu, sest pidi viimasest mängust vigastuse tõttu kõrvale jääma.


Avapäeval kohtus Eesti Skives Venemaaga, kus 16aastane Aganitš alustas mängu algkoosseisus.

Kohtumise avapoolajal jäid väravad löömata, kuid teisel poolajal lõi Venemaa kuus vastuseta väravat ning võitis 6:0. Aganitš teenis mängu 54. minutil kollase kaardi ja 68. minutil vahetati platsilt välja.

Laupäeva õhtul mängiti Viborgis turniiri võitnud Taani koondisega. Tugevale vastasele osutati siin hoopis sitkemat vastupanu, kuid lõpuks kaotati 2:5 (1:3). Aganitš sekkus siin mängu 63. minutil Nikita Mihhailovi asemel.

Peatreener Lars Hopp ütles pärast kohtumist, et Eesti meeskonnal oli potentsiaali end mängus paremast küljest näidata. „Väga kahju, et nii läks, sest kindlasti oleks võimalik olnud punkte saada, kui me oleksime teinud väljakul rohkem neid asju, mis olid kokku lepitud. Kahjuks piisab mõnest mängijast, kes nendest kinni ei pea, ja seejärel avaneb vastasel võimalus meid karistada. See oli nii täna kui ka mõned päevad tagasi mängul Venemaa vastu,“ tunnistas Hopp.

Kahjuks sai Aganitš selles mängus vigastada, seega treener teda enam kolmandas kohtumises kasutada ei saanud.

„Sain reie tagumise lihase vigastuse ja puusapõrutuse, mistõttu Gruusia vastu ma enam platsile ei saanud,” rääkis Eesti U17 põhikoondisse kuuluv Daniel Aganitš.

Eesti koondis alistas teisipäeval Vildbjergis toimunud turniiri viimases mängus aga Gruusia 1:0 (1:0) ja lõpetas alagrupi kolmanda kohaga.

„Me väärisime seda võitu! Asjad, mille kallal oleme töötanud ja millest rääkinud, lõpuks toimisid. Ilma kahe võtmemängijata sai täna maksvusele meie meeskonna ühtsus, kui kõik võitlesid agressiivselt ja andsid endast parima!“ kiitis noortekoondise peatreener Lars Hopp hoolealuseid.

U17 EM-finaalturniir toimub järgmise aasta mais Iirimaal.

TIIT LÄÄNE

blog comments powered by Disqus