Daniel Aganitš – Balti turniiril Eesti parim

Jõgeva SK Noorus-96 jalgpallur Dniel Aganitš tegi Eesti U17 koondisega kaasa Balti turniiril, kus saavutati nelja meeskonna konkurentsis kolmas koht. Eesti meeskonna parimaks mängijaks nimetati Aganitš.


Palangas toimunud turniiril lõi Balti riikide koondiste kõrval kaasa ka Soome meeskond.

„Enne turniiri toimus meie koondisele veel kuupäevane treeninglaager,” rääkis Aganitš, kellele see oli sel aastal juba kolmas turniir mängida Eesti koondises. Aganitš mängis meeskonnas poolkaitses kaitseliini ees ehk positsioonis nr 6.

Turniiri avamängus kaotas Eesti 0:1 Lätile, kusjuures meie noored jätsid kasutamata penalti, mis löödi mööda. Teises kohtumises Soome vastu asus Eesti kohe avaminutil 1:0 juhtima. Siis aga viigistati ise omaväravast ja lõpuks kaotati 1:2.

Viimases mängus kohtuti väljakuperemeestega. Suuresti reservmängijatega alustanud Eesti kaotas avapoolaja 0:1. Teisel poolajal toodi platsile põhimehed – ka Aganitš – ja mäng võideti 2:1. Sellega kuulusid Balti turniiri pronksmedalid Eesti koondislastele, teiste seas ka Daniel Aganitšile.

„Võit Soome üle oli tegelikult meie meeskonnale esimeseks mänguvõiduks koondise tasemel. Nii et kokkuvõttes võis turniiriga rahule jääda, sest suutsime treenerite mänguplaanist täpselt kinni pidada. Ka enda mäng pakkus rahuldust, sest pärast turniiri valiti mind koondise parimaks. Treener nimetas mind meeskonna võtmemängijaks,” lisas Aganitš, kelle küljeaute nimetati kui Gerd Kanteri kettakaarteks.

Turniiri teistes mängudes alistas Läti Leedu 2:0 ja Soome sai Leedust jagu 3:2. Omavahel tegid meie lõuna- ja põhjanaabrid väravateta viigi, mis andis tänu paremale väravate vahele esikoha Läti koondisele.

Sellega pole U17 koondise mängud tänavu veel lõppenud. Sügisel mängitakse juba EM-võistluste valikturniiril Taanis.

„Meie vastased on kõik väga kõvad: Venemaa, Taani ja Šotimaa,” märkis Aganitš, kes ise loodab kindlasti väljakul olla. Kuid juba varsti läheb edukas noormängija, kes viimastes kohtumistes ka Jõgeva SK Noorus-96 meeskonna kaitseliinis mänginud, proovile Nõmme Kalju meeskonda.

„Treener Igor Orlovi kaudu see kutse tuli ja lähen kindlasti vaatama, mida see meeskond endast täpsemalt kujutab. Huvi tuli nendelt ja teen siis kaasa mõned Kalju meeskonna treeningud. Aga seda meelt olen küll, et Jõgevalt ma praegu ära minna ei kavatse. Igal juhul tahan jätkata õppimisega Jõgevamaa Gümnaasiumis.”

Rääkides veel enda mängust, ütles Aganitš, et kõige kindlamalt tunneb ta ennast kaitses. „Seal istub kõige rohkem. Ka viimased mängud Nooruse eest on enesekindlust juurde andnud. Tundub, et just kaitses saan kõige paremini enda võimeid ära kasutada.”

Võib öelda, et Aganitš on võtnud Nooruse mängudes endale ka julguse tagant meeskonda juhendada, mis on tegelikult väljakul hädavajalik. Kasu sellest näib olevat mõlemapoolne. 

TIIT LÄÄNE

blog comments powered by Disqus