Dance Dream ja Slide finaalis

Möödunud laupäeval pakatas Jõgeva kultuurikeskuse lava tantsulustist. Festivali “Koolitants” maakondlikul tantsupäeval kindlustasid endale finaali pääsu Põltsamaa tantsustuudio Dance Dream trupp ning Jõgeva muusikakooli tantsurühm Slide, ent ka ülejäänute lootused pole päriselt kustunud.


Jõgevamaa tantsupäeval esitatud tantse hindasid koreograaf ja tantsija Ruslan Stepanov, tantsupedagoog Kaja Kreitzberg ja vabakutseline tantsija Madli Paves. Stuudio Dance Dream tantsijate ja nad otseteed finaali aidanud tantsu “Saatmata kiri” kohta ütlesid nad nii mõndagi kiitvat. Nende meelest oli tants hea dramaturgilise ülesehitusega ning hästi ja vaheldusrikkalt komponeeritud. Tantsus oli lugu sees, tantsijad aga emotsionaalsed ja nende esitus puhas.

Kui “Saatmata kiri” konkureerib vabatantsu kategoorias, siis teisena edasi pääsenud “Keksupolka” (esitaja Jõgeva muusikakooli tantsurühm Slide) on eestiteemaline tants. Selle kohta ütlesid žüriiliikmed, et see on nauditav, vaadatav, mänguline ja tantsijate iga arvestav. Rekvisiidina kasutatud rahvarõivavööd olid selles tantsus väga omal kohal ning nendega seotud tegevused toredas arengus.

Neil, kes žüriilt kohe positiivset edasipääsemise sõnumit ei saanud, ei maksa tegelikult ka veel kurvastada, sest esialgu reserveeritakse osa finaalikohti nn jokrite tarvis. Kes need kohad täidavad, otsustab žürii pärast seda, kui kõik maakondlikud tantsupäevad on toimunud ja võrdlusvõimalused olemas. Viimane maakondlik tantsupäev leiab aset 27. veebruaril ja mõni aeg pärast seda võivad noored tantsijad häid uudiseid ootama hakata.

Maakondlikul tantsupäeval anti välja ka mõned eripreemiad.

Žürii eripreemia muusika ja tantsu hea sünergia eest pälvis Jõgeva muusikakooli tantsurühma Fööniks tants “Väike unistus” (autor Ave Anslan), sama rühma tantsijat Mareeta Ojasaart tunnustati aga hingestatud esituse eest nii selles kui veel kolmes tantsus. Jõgeva muusikakooli rühma Nööbikesed “Hambapesu lugu” (autor Ave Anslan) pälvis aga Lottemaa eripreemia, milleks on Lottemaa pääsmed.

“Hambapesu lugu” sai kiita selle eest, et väikesed tantsijad olid väga “asja sees” ning rekvisiitideks olnud hambaharjad leidsid nutikat ja oskuslikku kasutamist. “Väikese unistuse” puhul tõsteti esile stiilsust, puhtust, hingestatust ja terviklikkust.

Noor tantsulooja

Mareeta Ojasaar, kes tantsijana individuaalse tunnustuse pälvis, astus seekord “Koolitantsul” üles ka ühe tantsu autorina. Ehkki Mareeta õpib alles üheteistkümnendas klassis, leidis žürii tema loodud “Allakäigu” kompositsiooniliselt ja emotsionaalselt ülesehituselt huvitava olevat ning neiul soovitati samas vaimus jätkata.

“Mareeta on tantsinud lasteaiast saati. Ta on väga motiveeritud, pühendunud ja distsiplineeritud tantsija, sest tal on soov tantsuerialal edasi õppida. Vaatamata sellele, et tema huvide ring on mitmekesine ja proovi jõudes võib ta olla juba päris väsinud, suudab ta alati ennast kokku võtta ja n-ö sajaprotsendiliselt kohal olla,” ütles Ave Anslan.

Tema enda loodud tantse konkureeris maakondlikul tantsupäeval tervelt viis. Ave arvates kukkus tal kõige paremini välja “Hambapesu lugu”.

“Olen seda õpetanud eri aegadel üsna mitmele rühmale ning iga kord midagi juurde lisanud. Nüüd on tunne, et eri aastate paremad mõtted on kokku miksitud ja see lugu lõpuks valmis saanud,” ütles Ave Anslan.

Kannab vilja

Talle tegi rõõmu ka tema noore kolleegi Eline Selgise tubli esinemine “Koolitantsul”. Eline on Jõgevalt pärit ja pikalt siinsetes tantsurühmades tantsinud, sealhulgas Ave käe all. Kui tal tantsuõpingud Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemias ühele poole said, kutsus Ave ta appi Jõgeva muusikakooli rühmadega tegelema. Ning “Koolitantsul” oli näha, et Eline töö hakkab juba ilusat vilja kandma.

“Ta oskab tantsijaid tehnilise poole pealt hästi arendada, ent ta on ka kompositsiooni alal tugev,” kiitis Ave Anslan.

Ka Jõgeval ja Palamusel tegutsev tantsukool Cestants on Jõgevamaa tantsumaastikul veel suhteliselt uus nähtus.

“Lapsed on eelmisest “Koolitantsust” möödunud aastaga väga hästi arenenud, vahe mulluste etteastetega on silmaga nähtav,” ütles tantsukooli juht Kristel Saar.

Cestantsu tantsudele žürii preemiaid ei jagunud, küll aga hääletati nende “Koolitants” kahe publiku lemmiku sekka.

“Publiku ja žürii arvamusest olulisemaks pean tantsijate arvamust: kui lastel endil laval tore ja lõbus on, on kõik korras,” ütles Kristel Saar.

Kokkuvõtet “Koolitantsu” Jõgevamaa tantsupäevast saab vaadata tuleva nädala pühapäeva õhtul ETV2st. Kodulehel uudised.tv3.ee on käimas ka “Koolitantsu” hääletus. Selle nädala lemmikut saab valida üheksa tantsu hulgast. Nende seas on ka Jõgevamaa tantsupäeva publikuhääletusel edukamateks osutunud tantsukooli Cestants “Koolitants” ja rühma Slide “Tants teeb kõik paremaks”.

“Koolitantsu” Jõgevamaa tantsupäeva paremad

EDASIPÄÄSEJAD:

Jõgeva muusikakooli tantsurühm Slide tantsuga “Keksupolka” (autor ja juhendaja Ave Anslan, 4.-7. klass, eesti-teemaline tants);

Põltsamaa tantsustuudio Dance Dream tantsuga “Saatmata kiri” (autor ja juhendaja Rita Muttel, 6.-9. klass, vabatants)

ERIPREEMIAD:

hingestatud esituse eest ‒ Mareeta Ojasaar Jõgeva muusikakooli tantsurühmast Fööniks (juhendaja Ave Anslan, 10.-12 klass);

Lottemaa eripreemia ‒ Jõgeva muusikakooli tantsurühm Nööbikesed tants “Hambapesu lugu” (autor ja juhendaja Ave Anslan, mudilaste vanuserühm, lastetants);

eripreemia muusika ja tantsu hea sünergia eest ‒ tantsurühma Fööniks tants “Väike unistus” (autor ja juhendaja Ave Anslan, 10.-12. klass, vabatants).

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus