Contra teivashüppajad hoidsid Soomes Eesti lippu kõrgel

Soomes Somero iga-aastasel rahvusvahelisel teivashüppefestivalil osales tänavu ka 15 Contra kergejõustiklast, kes tõusid mitmel korral pjedestaalile. Esimesel päeval toimunud võistlusel said meie noored neli II koha karikat. Poiste B-klassis ületas Jarko Koort esimest korda neli meetrit. Tulemus 4.00 jättis ta teiseks, võistlus oli tasavägine, sama tulemus oli ka esikoha võitnud lätlasel ja kolmanda koha saanud soomlasel. Noormeeste A-klassis oli Kermo Rudissaar 4.20-ga samuti teine, nii nagu poiste C-klassis Hugo Manguse 2.90-ga ja poiste D-klassis Ingmar Kaasik 2.30-ga. Tüdrukutest olid meie paremad Kadi Lille (B-klassi 5. koht 2.70-ga) ja Maarja Pärs (A-klassi 6. koht 3.00-ga).

 Esimese päeva võistlusele järgnes festivalil kaks tihedat treeningpäeva (päevas 3?4 treeningut), kus noori juhendasid Soome parimad teivashüppespetsialistid. Viimasel päeval toimunud võistlusel näitasid oma sisu ka meie noored, kes väsimusest hoolimata püstitasid uusi isiklikke rekordeid. Poiste B-klassis tegi jälle isikliku rekordi 4.01 ja sai sellega teise koha Jarko Koort. Enno Eller sai kolmanda koha 3.40-ga, sama tulemusega oli neljas Allar Lamp. Indrek Reisberg parandas samuti oma marki 20 sentimeetriga ning see on nüüd 3.30.

Poiste C-klassis oli väga tubli Kristjan Rosenberg, kes sai isikliku rekordiga 2.92 teise koha. Teine oli ka Ingmar Kaasik poiste D-klassis 2.22-ga. A-klassi võistlusi viimasel päeval kavas ei olnud ning nii võistlesid meie noored täiskasvanute nõrgemas liigas. Naiste B-võistlusel oli Maarja Pärs oma tänavuse parima väljas hüpatud tulemusega 3.10 neljas. Meeste nn C-taseme võistluse võitis Kermo Rudissaar 4.10-ga, Ragne Amandus sai täpselt nelja meetriga kolmanda koha.

Hendrik Lindepuu

blog comments powered by Disqus