CONTRA CUP-il uus võitja

Kõikvõimalikke suuremaid ja väiksemaid turniire võitnud Imavere tüdrukute korvpallivõistkond tuli lõpuks esimeseks ka Laiusel toimunud üheksandal spordiklubi Contra karikaturniiril. Varasematel aastatel on peavõiduni jõudnud Laiuse tüdrukud viiel, Simuna kahel ja Kolga-Jaani ühel korral.

Aastate jooksul hea maine omandanud võistlustel osales tänavugi kaheksa võistkonda: Villjandimaalt Kolga-Jaani, Sürgavere ja Olustvere, Põlvamaalt Krootuse ja Vastse-Kuuste, Järvamaalt Imavere, Lääne-Virumaalt Simuna ning külalisi võõrustanud Laiuse.

Juba alagrupi mängud pakkusid mitmeid põnevaid kohtumisi. Esimeses alagrupis suutsid Olustvere tüdrukud jõuda Krootusega mängides normaalaja lõpuks viigini 18:18. Lisaajal oli neil ka võimalus võita, kuid tüdrukud suutsid kümnest vabaviskest tabada vaid ühe ja nii tuli mulluse neljanda koha kaitsmisest loobuda. Üks võit ei taganud edasipääsu ka Krootusele. Nelja parema hulka pääsesid Imavere ja Laiuse, kus omavahelises mängus olid selgelt tulemusega 40:12 paremad külalised. Teise alagrupi võitis Simuna, kes alistas kõik kolm vastast, teisena sai edasi Kolga-Jaani, kes veel kaks sekundit enne mänguaja lõppu oli kaotamas Vastse-Kuustele, kuid suutis lõpuvilega koos võidukorvi visata. Võistluste uustulnuk Sürgavere kaotas kõik kohtumised nii alagrupis kui ka kohamängudel ja pidi leppima viimase kohaga. Seitsmes koht kuulus Olustverele, kuues Krootusele ja viies Vastse-Kuustele.

Esinelikusse jõudsid seega samad võistkonnad, mis kaks ja pool kuud tagasi maakoolide korvpallifestivalil.

Laiuse suutis kolm veerandit Simunaga võrdselt mängida. Pärast seisu 16:16 sai jaks otsa ja lõpptulemuseks kujunes 18:27.

Tasavägine oli mängu algus ka Kolga-Jaani vastu, avaveerand 4:4. Kuid edasi kuulus kindel ülekaal Laiusele tulemusega 34:9. Pronksmedali võitnud võistkonda kuulusid Liivika Sokk (võistkonna parim mängija), Agne-Mai Aland, Silva Uusna, Marleen Mägi, Merily Mägi, Kadi Lille, Diana Alits, Kristi Kreek, Hanna Palm ja Elerin Kase.

Esikoha otsustavas mängus olid taas vastamisi Imavere ja Simuna. Kui talvel saatis edu Simuna tüdrukuid, siis nüüd läks Imavere kohe esimesel veerandil juhtima 10:2 ja suutis eduseisu hoida (21:14) ning seitsmendal osalemiskorral ka turniirivõiduni jõuda. Palju õnne veelkord!

Üllatus parima mängija valimisel

Kui võistkondlik võit oli natuke prognoositav, siis turniiri parima mängija valimine kujunes samuti pingeliseks ja andis mõneti üllatava tulemuse. Treenerite ja kohtunike poolt said hääli kõik esikolmikusse tulnud võistkondade mängijad: Agne Kaasik ja Lüüli Keskküla Imaverest, mullune parim Marilii Pohlak Simunast ja Liivika Sokk, kuid edukamaks osutus hoopis Vastse-Kuuste tüdruk Maria Sõdur. Esimest korda turniiri ajaloos osutus parimaks esikolmikusse mitte jõudnud võistkonna mängija.

Contra lubas Contra nime edasi kanda

Korvpallivõistlustega tähistati ka spordiklubi sünnipäeva. Ja üllatus-üllatus — kui võistlejad Contrale elagu hüüdsid, astus saaliuksest sisse ka “päris” Contra ja asus kohe oma põhitegevuse juurde. Kõlasid lustakad luuletused erinevatest spordialadest ja sportlastest. Ettekandele tuli ka Pidzhaamahümn. Lisaks said kõik teada, et Contra on tegelikult ka päris kõva spordimees, osalenud mitmel jooksumaratonil ja tema arvates tuleks jooksjatele samuti kaalukategooriad kehtestada — siis oleks ta üle sajaste seas päris konkurentsivõimeline.

Lahkudes lubas ta meile järgmine kord ETV Erisaates lehvitada ning oma nime edasi kanda.

Spordiklubi Contra tänab võistluse pikaajalisi toetajaid Jõgeva Vallavalitsust, Kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgruppi, Laiuse Põhikooli kollektiivi ja kõiki abilisi. Loodetavasti jõuame ka juubeli ära pidada.

VALLO VÄLJAOTS

blog comments powered by Disqus