Cesisest tagasi turniirivõiduga

Nimetatud vanusegrupis asus karikat jahtima kaheksa võistkonda: lisaks Kuremaa võistkonnale Nassjo Rootsist, Arkadia, Saldus, Riia VEF, Valmiera, Tukums ja koduvõistkond Cesis.

Meie poisid sattusid tugevamasse alagruppi. Sellest annab tunnistust see, et kõik võidud ja kaotused alagrupis olid vaid paari – kolmepunktised. Esimesel päeval toimus kaks mängu: kohtumise Salduse vastu võitsime kahe punktiga  44:42.

Teine mäng Riia VEFiga lõppes tulemusega 44:41 Eesti poiste kasuks.

Teise päeva esimene mäng Arkadia vastu algas kell 10.00 ja oli paras proovikivi. Raske oli unistel poistel  oma mängu käima saada. Mängu normaalaeg lõppes seisuga 37:37. Lisaajal oli meie poiste närvid kindlamad, algatuseks tabas Brett Nõmm “kolmese”, millele lätlased vastasid tabava “kahesega?. Siis tuli kahe punkti vise Mart Pällult. Seisul 41: 39 õnnestus meie poistel pall vaheltlõikega oma valdusse saada. Mängukella seiskamiseks tegid arkadialased järjest kaks viga. Kuid vabaviskejoonel oli kindel Brett, kes tabas  neljast viskest neli. Seega võit Kuremaa SK le 45:39.

Teise päeva teine mäng algas alles kell 18.15. Kuid pikast passimisest hoolimata suutsid meie poisid end korralikult mobiliseerida ja võit Rootsi üle tuli numbritega 31:27.  Sellega oli selge, et eestlastel on turniirivõit juba käes. Kolmanda päeva viimases mängus läksime kokku Valmieraga. Meie jaoks pingevaba mäng lõppes tulemusega 52 : 40. Seega täistabamus – viiest mängust viis võitu!

Välistreenerite poolt tunnistati Kuremaa Spordikooli mängija Brett Nõmm turniiri parimaks mängijaks ja lülitati ka sümboolsesse turniiri viisikusse.

Cesise korvpalliturniiri karikavõitjateks 1994. a sündinud poiste turniiril tulid: Brett Nõmm, Mart Päll, David Pall, Argo Orumaa, Joosep Russak, Rasmus Voolaid, Vitali Brenner, Tairo Puistaja, Kaupo Kõnd ja võistkonna treener Viktor Nõmm. 

Turniir oli hästi korraldatud ja pakkus palju põnevaid mänge mitmes vanusegrupis. Lisaks mainitud vanusegrupi poistele osalesid turniiril veel nelja vanuseklassi poisid ja tüdrukud Leedust, Venemaalt, Eestist ja Lätist.

Meie poistele oli aga see esimene kord välismaal turniir võita.

ERGO PRAVE

blog comments powered by Disqus