Cartini avatud viimast päeva, kuid Hinnapomm jääb

 

Vaatamata eelmise aasta lõpus välja kuulutatud sulgemisteatele, otsustas Hinnapommi ja Cartini poode haldava firma Glasmir juhatus Jõgeval Hinnapommi mitte sulgeda, kuid Cartini siiski sellest ei pääse.

“Mul on siiralt kahju, et nüüd jäävad inimesed poodide sulgemise tõttu tööta, kuid paremat lahendust meil antud olukorras tõesti polnud,” tõdes OÜ Glasmir tegevdirektor Ivar Valge  eelmise aasta detsembris. Sel nädalal rääkis mees Hinnapommi kohta teist juttu. „Kuna detsembris oli Jõgeva Hinnapommil ootamatult hea käive, siis otsustasime esialgu poe siiski alles jätta,” sõnas ta.  

Kõik oleneb klientidest

Kuigi momendil Hinnapommi ei suleta, ei osanud Ivar Valge öelda, kauaks pood Jõgeval lahti jääb. „Praegu elame üks päev korraga,” kinnitas Valge ja lisas, et poe saatus sõltub ikkagi  klientide arvust. Pärast detsembris Vooremaas ilmunud artiklit oli tema sõnul rahva huvi poe vastu suur, avaldati soovi, et Hinnapomm alles jääks.  Pood on müüjate kinnitusel populaarne tänu laiale kaubavalikule ja madalatele hindadele.

Üks müüja tuli sealt siiski koondada. „Mul ei olnud teist võimalust,” tõdes Ivar Valge.  „Mul jääb iga päev peaaegu süda seisma, kui ma kuulen inimestelt jutte, kuidas kellegi mees või naine lasti lahti; peres on väikesed lapsed, ei jõuta makse maksta jne. Ma ei taha ju kellelegi halba, kuid majandusolukord on momendil just selline, nagu ta on,” muretses tegevdirektor. 

Täna on Cartini viimnepäev

Plaani kohaselt suletakse Jõgeva Cartini kauplus, sest poel ei olnud piisavat käivet. „Nagu ma enne ütlesin, sõltub poe saatus eelkõige klientidest. Eelmise aasta lõpus ja uue alguses ei teeninud Jõgeva Cartini püsimajäämiseks piisavat käivet,” rääkis Valge.

Cartini on täna Jõgeval avatud viimast päeva. Veel eile ei teadnud Cartini poe juhataja öelda, mis temast edaspidi saab. „Eks tuleb tööbüroos end arvele võtta,” sõnas ta.    

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus