Carmen Elioni liigas kaheksa parema hulgas

Elioni rahvaliiga käivitati eelmise hooaja alguses ASi Eesti Telefon (millest nüüdseks on teatavasti saanud AS Elion) ja ajalehe Postimees toetusel ning selles võivad osaleda litsentsita harrastusvõrkpallurid. Liiga esimeses, tugevamas grupis võib igast maakonnast kaasa teha kaks võistkonda. Jõgevamaalt osalevad seal sel hooajal Põltsamaa ja Kurista SV meeskond ning Carmeni ja Põltsamaa Mixi naiskond. Jõgevamaa kuulub Elioni liigas koos Järva- ning Ida- ja Lääne-Virumaaga Kirde regiooni. Kuna Järva- ja Lääne-Virumaa panid kumbki välja vaid ühe naiskonna, tuli Kirde regiooni naiskondadel esimesel etapil, st regioonisisesel turniiril mängida mitte 14, vaid 10 mängu: iga vastasega tuli kohtuda nii enda kui vastase koduväljakul. Carmen kogus kümnest mängust kaheksa võitu. Viimane, kaheksas võit saadi 18. jaanuaril Kuremaal Jõhvi VK Viro vastu mängides.

Kuna Jõhvis oli Carmen Virost 3:0 jagu saanud, võis arvata, et kergesti pääsetakse koduväljakulgi, aga tegelikult kujunes siinne mäng vägagi tasavägiseks. Ehk nagu Carmeni mängija Ülle Sepp pärast kenasti ütles, sai publik showd täie raha eest. Esimene geim läks pärast pikka punkt-punkti heitlust tulemusega 20:25 külalistele, teine täpselt vastupidise tulemusega (25:20) väljakuperenaistele, kolmas jälle napilt (22:25) külalistele. Neljanda geimi keskel tuli murrang: Carmeni naised said oma tavalise mängukindluse tagasi ning aina sagedamini hakkas pall Viro väljakupoolele maha matsatama. Nii neljanda kui ka viienda, otsustava geimi võitis Carmen juba veenva ülekaaluga (25:13 ja 15:5). Eriti kiiduväärt oli Carmeni pingutus ses mõttes, et selle mängu tulemusest ju õigupoolest miski enam ei sõltunudki: regiooniturniiri teised ja edasipääsejad oleksid nad ka siis olnud, kui Virole kaotanud oleksid.

Topeltvõidu sai Carmen mitte ainult VK Viro, vaid ka Põltsamaa Mixi (3:0 ja 3:1), Imavere (3:1 ja 3:0) ja Rakvere Laura (3:2 ja 3:0) üle, Narva SVKle tuli see-eest mõlemal korral alla vanduda (1:3 ja 0:3).

“Narva naiskonna mängijad on kõik spordikoolidest tulnud ning nende hulgas on mõned üsna kõva käega “raiujad”. Meie põeme aga sidemängijate nappust,” ütles naiskonna treener Andres Lippur.

Järgmiseks vastaseks saab Carmen kui oma regiooni teine kellegi nelja regiooniturniiri võitjate hulgast. Kelle just, seda näitab loos. Kui see vastane kahe mänguga alistatakse, ollakse nelja hulgas. Ent ka kaheksa hulka jõudmine on juba kena saavutus: möödunud aastal Carmen regiooniturniirilt edasi ei pääsenud (jäi jagama III-IV kohta).

Elioni rahvaliiga pole muidugi ainus võistlussari, milles kunagisest Kuremaa võrkpallinaiskonnast välja kasvanud ja viimased 11 aastat Carmeni nime all tegutsenud võistkond kaasa teeb: järjekindlalt osaletakse ka maakonna karika- ja meistrivõistlustel, Vooremaa karikavõistlustel, maakonna ja Eesti valdade suvemängudel jne. Maakonna meistri tiitlit pole Carmen juba 11 aastat kellelegi loovutanud, maakonna ja Vooremaa karikas on mõnel aastal siiski käest libisenud.

Trenni ? nii üllatav kui see ka pole ? Carmeni naised ühiselt aga ei teegi. Peapõhjuseks on see, et mitmes eri paigas ? Kuremaal, Siimustis, Võikveres, Kuristal, Laiusel, Kaareperes, Palamusel ja koguni Tartus ? elavaid mängijaid on väga keeruline kokku saada. Samas teeb enamik naisi kusagil siiski ka trenni ning mängegi on nii tihti, et trenni tegemiseks vaat et aega ei jäägi. Sel hooajal oli 18. jaanuari seisuga peetud näiteks juba 21 mängu ja võite oli neist kogunenud 17. Kalendriaasta peale kogunes mänge aga tervelt 48, neist 36 võidukad.

Carmeni naised-neiud ise arvavad, et nende võitlusvaimu aitab üleval hoida ühest küljest see, et neist endist on vanusevahedele ja põhitegevusalade erinevusele vaatamata mõnus sõpruskond kujunenud, teisest küljest see, et treener Andres Lippur oskab neid hea pedagoogi ja hea juhina koos hoida. Õnneks on naiskond Jõgeva vallavalitsuse, Gamer Kaubanduse OÜ ja OÜ Seicom näol endale ka toetajaid leidnud. Suuremal või vähemal määral teevad Carmeni naiskonnas praegu kaasa 14 mängijat: Anneli Liinamäe (kapten), Ave Sei, Ülle ja Nelli Sepp, Piret Võsu, Airi Riiman, Carmen Tampere (oma Carmeni leidis Carmeni naiskond aasta tagasi Tartust!) Maria Sarv, Kadi Jukkum, Evely Press, Malle Aia, Haana Zuba, Ellen Kliiman ja Lise-Lotte Lääne.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus