Bussitäis Jõgevamaa noori võttis ette põneva väljasõidu

Sügisel on Jõgevamaal aktiivseid noori ohtralt nagu seeni pärast vihma. Hiljuti sõitis bussitäis rahvast Tallinna, et saada inspiratsiooni tänavakultuurifestivalilt JJ-Street Baltic Session. 

Köitis ka lapsevanemate meeli

11. oktoobril leidis Nordea kontserdimajas kaheksandat korda aset tänavakultuurifestivali JJ-Street Baltic Sessioni finaalpäev – oma silmaga sai tunnistada ärevusest pakatavaid tantsulahinguid, nautida head Eesti hip-hop muusikat ning kohtuda maailmastaaridega. JJ-Street tantsukooli Jõgevamaa treenerid tulid aktiivsetele huvilistele kohe appi ning organiseerisid ühisbussi, mis oli tänu Jõgeva linna toetusele täiesti tasuta. Kokku osales Jõgevalt, Tabiverest ja Põltsamaalt 50 noort ning neli lapsevanemat, kes said tõeliselt positiivse elamuse.

Jõgeva treeneri Kairi Jerlovi sõnul jättis JJ-Street Baltic Session mitmetel osalejatel lausa suu lahti. “Isegi minu ema, kes varem ei ole sellisel sündmusel käinud ja kahtles, kas jõuab terve päeva ühe koha peal olla, nentis, et oli põnev ning ta jälgis kogu sündmust. Nii tema kui ka paljude lemmikuks osutusid breik ja krump, mis eristusid teistest tantsustiilidest. Õhtu naelaks peeti krump’i kohtuniku emotsionaalset etteastet, mis läks tõeliselt südamesse,” rääkis ta.”  Kairi sõnul on tore näha, et igal aastal huvitub suurejoonelisest tänavakultuurifestivalist järjest rohkem rahvast. Seda sündmust veavad  noored aktivistid ja tantsijad iseseisvalt, olles teistelegi suureks eeskujuks.

Meie tantsijad panid oskused proovile

Jõgevamaa noorte hulgas oli sel aastal ka võistlejaid. Põltsamaalt osales kõige nooremate tantsijate kategoorias hip-hop kids Albert Tõnson ning hip-hop kategoorias pani oma oskused proovile Kaisa Lohu.

Jõgevalt võistles hip-hop kategoorias Kaspar Päll ning võistlustulle astusid ka Jõgeva krump’i treener Risto Štukert ningTabivere treener Katrina Nurmoja. Sel aastal noored küll edasi ei pääsenud, kuid konkurents rikastas ning andis palju motivatsiooni edasi pingutada. Kõigil tantsijatel on suured eesmärgid.

Väiksest linnast suurürituse korraldajateks

Väärib märkimist, et aastatega on tehtud kõvasti tööd ja mõlemad Jõgeva treenerid, nii Kairi Jerlov kui ka Risto Štukert, kuuluvad JJ-Street Baltic Sessioni ametlikku korraldusmeeskonda. Lisaks olid mitmel rindel abiks ka Katrina Nurmoja ja Kaspar Päll, alustades lava ülesseadmisest ja lõpetades finaalpäeval breigiala kontrollimisega. Risto Štukert aga tegeleb juba mitmendat aastat filmimisega.  

Sel aastal aitasid tänavkultuurifestivali nädalale kaasa ka JJ-Street Tantsukooli Jõgeva tantsijad, korraldades 5. oktoobril Jõgeva linnas seintepuhastusakstsiooni. Selle  eestvedajaks oli Jõgeva noormees Kaspar Päll.

“Sel aastal võtsin JJ-Street Baltic Sessioni nädala jooksul osa mitmetest sündmustest. Jõgeval puhastasime noortega põhikooli lasketiiru soditud seinu, teisipäeval külastasin Tallinnas suurejoonelist Urban Kirbuturgu, ilupäeval Witness the Beauty astusin üles modellina, reedel õppisin staartantsijate käe all uusi oskusi, laupäeval rakendasin kõik oma pingutused võistlusel ning pühapäeval sain positiivse šoki finaalis, kus iga sekund oli meeldejääv ja igavuse võis kohe ära unustada,”  rääkis noormees.

Jõgeva filiaali juhataja Kairi Jerlovi sõnul soovitakse igal aastal väljasõidule üha rohkem noori kaasata. Tema sõnul püsib tänavatants tänu sellistele sündmustele Eestis elus ning kõikidel huvilistel on võimalik õppida parimatelt, ilma et peaks kulutama raha lennupiletitele ja sõitma välisriikidesse. Lisaks sellele pakub sündmus meelelahutust ka neile, kes pole tantsuhuvilised, sest iga aastaga tõuseb ürituse kvaliteet ja šõud saab näha terve päev. 

LENEL KARU

blog comments powered by Disqus