Bussijaam olemas!

Et väiksemates asulates kõik ametiasutused järjest suletakse, lohutuseks aga nn rändteenust pakkuma hakatakse, tuli rühm aktiivseid kodanikke mõttele, et lõputud ümarlauad, väitlused ja projektiarutelud saaksid rahus ühele poole, kui lisaks pangabussile, postibussile ja muudele ratastel teenindusasutustele pakuks bussijaamateenustki buss.

Jõgeva bussijaamabussis on 30 istekohta, riiulid suuremate kompsude tarvis, mini-kohvibaar ja konteiner-WC. Loomulikult saab seal tutvuda ka sõiduplaanidega.

Igas kultuurses bussijaamas on olemas ka pakihoid ja ajalehekiosk, kuid kahjuks ei mahu need teeninduspunktid ühe katuse alla ära. Kui bussijaamabussi haldav kooperatiiv “Oota sa!” rahaliselt pisut kosub, muretsetakse bussisappa ka haagissuvila, kuhu lühikeseks ajaks oma kompse jätta ja kust ka ajalehti-ajakirju osta saab.

Bussijaamabuss külastab Jõgeva bussiplatsi esialgu viiel päeval nädalas — esmaspäevast reedeni kella 8st hommikul kella 8ni õhtul.

Et vältida probleemi, mis on tekkinud raudteejaamas, kus ootesaal asotsiaalsete tegelaste poolt haisuvabadele kodanikele kasutuskõlbmatuks muudetud on, avab ootebuss ukse pool tundi enne iga liinibussi väljumist ja bussijuht hoolitseb selle eest, et ruumi tõesti vaid sõitasoovijad kasutaksid.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus