Bruno Junk Käimisklubi võistlejad said kergejõustiku meistrivõistlustelt meistritiitlid

Möödunud nädalavahetusel, 18.-19. augustil olid Eesti paremad kergejõustiklased kogunenud Tallinna Kadrioru staadionile, et selgitada välja riigi käesoleva aasta meistrid. Lausvihmas toimunud käimisvõistlustel võitsid naiste 10 000  ja meeste 20 000 meetri distantsil kuldmedali Tabivere vallas tegutseva Bruno Junk Käimisklubi esindajad Maarika Taukul ja Margus Luik.

Maarika läbis 25 staadioniringi isikliku rekordiga 51.48,02, parandades möödunud aastal samadel võistlustel püstitatud isiklikku rekordit rohkem kui nelja minutiga. Soodsama ilmaga oleks tema tulemus kindlasti veel minuti võrra parem võinud olla.

Et käimises registreeritakse rekordeid ja peetakse edetabeleid staadionil ja maanteel käimises eraldi, siis asus Maarika selle tulemusega Eesti kõigi aegade edetabelis staadionikäimises teisele kohale ning absoluutarvestuses on see tulemus kolmas.  Eesti rekord naiste 10 000 meetri käimises kuulub ajaga 49.18,18 Jekaterina Jutkinale. Selle püstitas ta 2003. aastal Tamperes Euroopa juunioride meistrivõistlustel, kus ta saavutas 9. koha.

Meeste 20 000 meetri käimises oli Margus Luige võiduaeg 1:40.36,45. 15. septembril stardivad nimetatud sportlased Rootsis Eskilstunas Põhjamaade ja Balti riikide maavõistlusel käimises ja 29. septembril Lätis Jurmalas, kus selgitatakse ühiselt Läti ja Eesti meistrid naiste 20  ja meeste 50 kilomeetri maanteekäimises.

i

TOOMAS ROSENBERG

blog comments powered by Disqus