Blues Night Kosmoses

Õhtul valitses tõeliselt mõnus meeleolu: laudade taga istusid muhedad seltskonnad, taustaks hea bluusimuusika. Korraldajate murest hoolimata tuli huvilisi kohale oodatust rohkemgi.

Uksed olid avatud kella 20st ja bändid alustasid kell 21. Kogunenud oli juba hulk rahvast, keda hiljem lisandus veelgi, nii et trükitud 85 piletist läksid käiku kõik ja restoranis jäi toolidestki puudu. Bullfrog Browni laulja Alar mainis naljaga pooleks, et bluusi jaoks on saalis liigagi palju rahvast.

Õhtut alustas Bullfrog Brown. Tegemist on kolmeliikmelise grupiga: vokaal Alar Kriisa, kitarr Andres Roots, suupill Üllar Kärt. Käre kruusane hääl, kräunuv suupill ja eriline bluusilik resonantskitarr, mis tõelise bluusi puhul lausa kohustuslik. Bänd on rohkelt tuntust kogunud väljaspool Eestitki, olles samal ajal ka esimene omataoline meie muusikamaastikul. Bullfrog Brown on muuseas jõudnud USA muusikaportaali ubl.com võistluse Ultimate Band finaali.

Folklaulik Mike Smith musitseeris üksi, mängides oma laulule taustaks akustilist kitarri. Eestiga seob Mike?i tema Viljandist pärit elukaaslane. Nelja kontserdiga esitleb ta Eestis oma uut plaati ?Borderline?.

Bullfrog Brown sundis rohkem kuulama. Hiljem, õhtu edenedes muutusid inimesed ülemeelikumaks ja jutt valjemaks… Kõik artistid esitasid paar lugu ka koos, Bullfrog Brown oli kokkuvõttes väga menukas ning publik ei tahtnud kuidagi lasta ansamblil lahkuda.

Lisaks Jõgevale esinesid Bullfrog Brown ja Mike Smith ühise tuuri käigus ka Imaveres, Tartus ja Viljandis. Ürituse menu arvestades võiks Jõgeval enamgi taolisi kontserte korraldada, sest paari päeva möödudes küsisid paljud seda külastanud, millal taas sellist muusikasündmust oodata on.

Korraldajadki võisid ettevõetu ülimalt õnnestunuks lugeda, sest publikut oli peaaegu kolm korda rohkem, kui esialgu prognoositi. Ka esinejad olid oma kuulajate ja kogu õhtuga rahul.

Korraldajad lubavad selliseid üritusi ka tulevikus korraldada ja tänavad Jõgeva linnavalitsust, OÜd Judent, Villu Reiljanit, Jõgeva Majandusühistut, Jõgeva kultuurikeskust ja kõiki teisi, kes neile jõu ja nõuga abiks olid.

ANGELA MAASALU,
Jõgeva Gümnaasiumi õpilane

blog comments powered by Disqus