BikerFest meelitas Põltsamaale sadu mootorrattureid

Kaugeim külaline oli BikerFestile saabunud Austraaliast, samuti oli väliskülalisi Soomest, Saksamaalt ja Lätist.

Kui tsiklimehed üheskoos läbi linna kihutasid, olid tänavaääred täis kaasaelavaid inimesi. “See näitab, et üritust on vaja mitte ainult motomeestele, vaid ka linnarahvale. Selline kogemus, et tervitama tulevad igas eas inimesed, kaasa elavad rahvariietes memmed ? see on tõeline feeling,” rääkis Margus Pihlak, kes oli koos Väino Laisaarega ürituse peakorraldaja.

Paraadil osalejatest jäi silma see, et osalejaid oli igas vanuses. 12-aastane Kristjan Kipper ütles, et tsikli sai ta kuu aega tagasi ning nüüd on ka sõit üsna selge. Noormehe sõnul oli paraad väga vinge, kuid et ta alles jõudis kohale, ei olnud veel meeleolusse sisse jõudnud elada.

“Ütle, et feeling on oluline,” õpetasid täiskasvanud motohuvilised kõrvalt.

Tähtis ka kultuuriprogramm

Pihlaku sõnul ei ole BikerFest vaid motohuviliste kokkutulek, vaid väga suurt tähelepanu on pööratud kultuuriprogrammile. Lisaks motomeestele, olgu nad siis matkajad või tsiklimehed, olid teretulnud kõik, kes lihtsalt mootorratturite elustiili ja mootorrataste vastu huvi tunnevad.

Pihlak ütles, et ürituse mõte sai alguse sellest, kui hakati korraldama Jõgevatreffi Kuremaal. Siis jõudsid motomatkajate üritused ka Põltsamaale, kus toimus paraad ja kontsert, seejärel viidi aga osa üritusi Tartusse ning Põltsamaal tekkis tühimik. Ka ei ole motomeestele üritusi hooajal just ülemäära.

Pihlaku sõnul Jõgevatreffi ning BikerFesti konkureerivateks üritusteks nimetada ei saa, sest need toimuvad erineval ajal ning on ka üsna erinevad. “Kui mõlemad üritused oleksid samal ajal, siis võiks küll tekkida küsimus, kas minna ühele või teisele,” möönis ta.

Kuldar Kipper, kes üritust Põltsamaa-poolse esindajana korraldada aitas, ütles, et kuna üritus toimub linnas, on loogiline, et ka kohalikele inimestele püütakse midagi pakkuda. “Hea seltskond, mootorrattahuvi “, nimetas Kipper põhjusi, miks ta üritusest osalejana rõõmu tunneb ning ka nõu ja jõuga korraldamisele kaasa aitab. Vähetähtis ürituse kordaminekuks ei olnud aga seegi, et ilm oli ilus. Kuigi ka eelmisel aastal läks üritus igati korda, olid siis ilmad vihmased ja jahedavõitu, mis nii mõnegi eemale peletas ning täiel rinnal üritust nautimast takistas.

Linnavalitsus soosib ja toetab

Kipperi sõnul on nii Põltsamaa linnavõimud kui ka linnarahvas ürituse suhtes igati positiivselt meelestatud. “Mõlemal aastal on linnapea osalenud ürituse avamisel,” ütles Kipper. Eelmisel aastal korraldati BikerFest koostöös linnavalitsusega, sel aastal enam mitte, küll aga on linnavõimud üritusse väga mõistvalt suhtunud.

“Kui vaadata, mis paraadi ajal linnas toimub, räägib see ise enda eest,? vihjas Kipper linnarahva positiivsele häälestusele.

Pihlaku sõnul olid motosõbrad esimesel õhtul väga vaimustatud ansambli Bad Orange kontserdist. “Paljud keskealised inimesed ütlesid, et sellise muusikaelamuse said nad viimati keskkoolis käies. Kaasa elati ikka tormiliselt,” ütles ta.

Korraldaja sõnul öeldi ainult häid sõnu ka kultuurikruiisi kohta. Osalejatele anti ette soovituslik marsruut, kuhu märgitud Kagu-Eesti tähtsamad vaatamisväärtused. Eraldi rada oli enduro- ehk maastikuratastele. “Kui need vennad sajakilomeetriselt retkelt tagasi tulid, olid nad ikka tõeliselt rahulolevate nägudega,” ütles korraldaja.

Mootorratturid said lõõgastuda massaazitelgis, sõlmida tattootelgis kokkuleppeid tätoveeringute tegemiseks ning tutvuda lähemalt Jawa ning Yamaha mootorratastega.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus