Betti Alveri muuseumis tunnustati kirjutajaid

Eile tunnustati Betti Alveri muuseumis omaloomingukonkursi „Betti Alveri jälgedes 2018“ paremaid.

Auhindu jagati neljas vanuserühmas: 4.-6. klassid, 7.-9. klassid, 10.-12. klassid ja täiskasvanud. Omaloomingus oli ennast võimalik proovile panna kuuel teemal, mõtiskledes nii meie lipuvärvide kui ka vanavanemate teemadel.

Betti Alveri muuseumi juhataja Toomas Muru sõnas, et oli kergelt hämmingus, kuna tavaliselt on kooliõpilaste töid rohkem kui täiskasvanute omi. „Õpetajad sunnivad ja kohustavad lapsi ja kuidas sa ikka julged õpetajale ära öelda. Selline sunni peale tehtud asi on kaheldava väärtusega,“ nentis Muru, meenutades oma kooliajast seika, mil õpetaja käskis luuletuse kirjutada. „Hea uudis on see, et täiskasvanud on omal vabal tahtel töid kirjutanud. See on väga hea märk, sest mingil hetkel oli vastupidi, et täiskasvanud ei tahtnud oma loomingut meile hindamiseks saata. Ma seostan seda sellega, et meil oli loovkirjutamise kursus, kus nii mõnedki said pingetest vabaks ja hakkasid kirjutama,“ rääkis muuseumi juhataja. Näiteks viienda klassi tüdrukud keskendusid oma tekstides vanaemale. „Vanaema teema on hea teema, sest tavaliselt vanaema seostub positiivsete tunnete ja mälestustega ja need on sellised toredalt ja südamlikult kirjutatud lood,“ kiitis Muru.

7.-9. klassi vanuserühmast ei osalenud seekord keegi. Ning ka gümnaasiumiõpilaste panus jäi seekord tagasihoidlikuks, piirdudes kahe tööga, kus mõtiskleti nii loomise kui ka ateljee üle.

Populaarne oli konkurss seekord täiskasvanute seas, keda osales kokku kuus. Muru sõnul otsustas žürii, et töid esimese, teise  ja kolmanda kohaga ei hinnata, žanrid olid nii erinevad. Kirjatöid oli vemmalvärssidest filosoofiliste jutustusteni. Puudutamata ei jäänud ka ühiskondlikud valupunktid, näiteks metsa muutumine odavaks rahaks. „Etteantud teemad juhtisid mõtetele Eestimaa saatusest ja Eesti Vabariik 100 on väga tähelepanuvääriv teetähis,“ sõnas Muru. 

„Betti Alveri jälgedes 2018“ teemad

“Ilus on maa, mida armastan”

“Sinine”

“Must”

„Valge”

„Vanaemade/vanaisade lood”

Vaba teema

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus