Betti Alveri muuseumis saab vaadata uut näitust

Kolmapäeva hommikul avati Betti Alveri muuseumis näitus „Meie presidendid“, mis on kokku pandud Meelis Kruusoja kogutud materjalide põhjal. Kruusoja sai läinud aastal Kultuurkapitalilt ka loomingulise stipendiumi.


„Meelis oli väga õnnelik, kui ta selle näituse siin avada sai,“ avaldas koostöö üle heameelt Betti Alveri muuseumi juhataja Toomas Muru. Nii võib näituselt leida põnevaid fotosid presidentide külaskäigust ja vaadata nendega seotud esemeid.

  1. september on mitmeski mõistes oluline. Nimelt külastas 4. septembril 1939 Jõgevat president Konstantin Päts. Seega möödus eile tema külaskäigust täpselt 80 aastat. Päts pööras tookordsel visiidil rõhku põllumajanduse olulisusele. See oli ka põhjus, miks ta väisas lisaks Kuremaale ka Jõgeva sordiaretusjaama ning rõhutas oma kõnes samuti Jõgevat kui põllumajanduse eeskuju.

„Sordiaretusjaam ja Kuremaa olid olulisemad peatuspunktid kui Jõgeva, sest tollal oli põllumajandusel väga tähtis roll,“ nentis ka Muru.

Sordiaretusjaam ehk tänane taimekasvatuse instituut on ka ainus koht maakonnas, mida on oma visiitidel külastanud kõik Eesti Vabariigi presidendid: Konstantin Päts, Lennart Meri, Arnold Rüütel. Toomas Hendrik Ilves ja Kersti Kaljulaid.

Näitus „Meie presidendid“ jääb Betti Alveri muuseumis avatuks 18. septembrini.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus