Betti Alveri muuseumis avatakse Konstantin Pätsi näitus

Kolmapäeval avatakse Jõgeval Betti Alveri muuseumis näitus, mis pühendatud 80 aastat tagasi toimunud president Konstantin Pätsi visiidile Jõgevale.


Vabariigi president Konstantin Päts külastas Jõgevat 4. septembril 1939. Kingituseks sai Päts linnavalitsuselt albumi linna vaadetega. Riigipea pöördus Jõgeva rahva poole rahustava kõnega, toonitades Eesti rahumeelset välispoliitikat ja häid suhteid naabritega  ja tegi annetusi kohalikele lasterikastele perekondadele.

Oma kõnes kiitis president piirkonna ilu. „See siin on üks põllumajanduslikult kõige rohkem arenenud maanurk. See pole küll erilise jõukuse poolest eeskujuks, vaid selle poolest, et siin tehakse palju uut tööd. Uuritakse ja haritakse uut maad ja igal pool käib rahulik töö noorsoo ettevalmistamiseks, sellega kindlustades meie tuleviku aluseid. See, et meie rahvas ülesehitamise töös suurt hoolsust on näidanud, ja seda kõik ilma igasuguse lahkarvamiseta, on tehtud suures ja visas edasirühkimises, see kõik on põhjuseks, miks meie riigielu viimasel ajal nii jõudsasti on edenenud. Meie oleme nüüd oma riigi ülesehitamise esimestest raskustest üle saanud. Meie riigikassa puudujäägid ja kitsas majanduslik seisukord, mis mõned aastad tagasi raskusi tekitasid, on üle läinud, ja riigil on nüüd jõudu küllalt, et rohkem majanduslikke ja kultuurilisi ülesandeid toetada saame,“ rääkis Päts Jõgeval.

Näitus avatakse homme, 4. septembril kell 10 ja seda saab vaadata kaks nädalat.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus