Betti Alveri muuseumis algas salongiõhtute sari

Eelmise nädala laupäeval sai Betti Alveri muuseumis alguse üritustesari pealkirjaga „Salongiõhtu“. Esimene salongiõhtu kujunes oma toimumisaja tõttu kergelt jõuluhõnguliseks. Õhtu programmi alustas jõulubasaar, kavas oli veel inspireeriv edulugu, raamatuesitlus ja kontsert duolt Meeletu.


Basaaril osalesid ettevõtjad, keda elu salongiõhtu peakorraldaja Egelt Põhjalaga kokku viinud. „Soovin salongiõhtutega just naisi inspireerida. See ei tähenda, et nende naiste kaaslased oodatud ei oleks,“ ütles Egelt Põhjala, kes igapäevatöös tegeleb Jõgeval eakate elu sisukamaks muutmisega.

Toitlustus oli Juulamõisa pop-up kohvikult Armastus, Eneli Kaasik pakkus kohalikku kraami. Sai juua põnevaid taimeteesid, kohvi ja kohalikku limonaadi, oli ka põnevaid küpsetisi.

Oma keraamikaga oli kohal oli Piret Järv ja Kunsti Kodu. Marika Hütt OleMari talust pakkus juustu, kaasa sai osta soolast karamelli. Ruth Pilv Jõgeva vallast müüs nii mett kui ka taruvaiku, oma vallast oli kohal ka kunstnik Tiia Piiling ‒ S. I. Disain. Story of Afterlife`ilt olid põnevad kudumid millel üks elu juba selja taga ‒ Kaari Kangro looming. Oma käsitööd müüs Kaia Pärn.

Ühe basaaril osalenud firma – Ateljee Cherie – disainer Taimi Saar rääkis kokkutulnutele oma tegevusala leidmisest ja ettevõtte loomisest ning Kaia-Kaire Hunt tutvustas vastilmunud raamatut „Emotsioonide alkeemia“.

Õhtu lõpetas duo Meeletu – Oskar Orupõld ja Katre Sepp ootamatult temperamentse esinemisega. Noored muusikud esinesid selles koosseisus esimest korda.

„Valisin esimese salongiõhtu esinejateks ja külalisteks suurelt osalt mind ennast inspireerinud naised. Ateljee Cherie tegevusega olen tuttav Tallinna Telliskivi loomelinnakust Kaia-Kaire Hunti kohtasin põlistarkuste ja rahvaravi koolis Tallinnas joogakursustel.

Meil ei ole sponsoreid, meil on lihast ja luust inimesed, kes oma vabast ajast panustavad energiat ja vahendeid ühisloomeks,“ ütles Egelt salongiõhtute ja nende korraldajate kohta. Praegu on peakorraldajaks MTÜ Iseolemine, kaastööd teeb Eda Orupõld ja koostööpartneri, Betti Alveri Muuseumi poolt on nõu ja jõuga abiks Heli Järv.

„Esialgu tahame neid õhtuid korraldada igas kvartalis,“ täpsustas Põhjala.

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus