Betti Alveri fond tegi aastakokkuvõtteid

Et tänaseks on Betti Alveri pargi asutamisest möödas juba kümme aastat, on seal aeg jõudnud teha juba oma töö. Seepärast leidsid fondi nõukogu liikmed, et park vajab kiiremas korras suuremaid korrastustöid ning haldajal Jõgeva Linnavaral tuleks selle eest hea seista. Värskendamist ja puhastamist ootab ka mälestusmärk, valgustid väljavahetamist jne. Pealegi on see park linnas üks pilkupüüdvamaid ja ilusamaid paiku, mida enamasti ka külalistele näidatakse.

     Ühtlasi otsustati Betti Alveri juubeli eel kutsuda taas Jõgevale mälestusmärgi arhitekt Anne Kaaver ja skulptor Terje Ojaver, et nad võiksid oma kavandatu ellu viimist näha ning seisukohta avaldada.

 Üldehitustööd lõpetatakse augustis

     Fondi nõukogu liikmetega ühines ka Jõgeva abilinnapea Kalmer Lain. Pargist mindi ühiselt tulevase muuseumi-külastuskeskuse objektile, kus vaadati üle ruumid. Infot asjade käigust jagas projektijuht Toomas Muru. Ehitusfirma Ervin Ehitus on teinud tulevase muuseumi juures tublit tööd ning tööde käigu ja kvaliteedi pärast pole nurisemiseks praegu küll mingit põhjust. Toomas Muru sõnul ollakse ehitustöödega graafikus ning augustis üldehitustöödega lõpule jõudmine on täiesti reaalne. Pärast seda võidakse muuseumi juba sisustama hakata. Pakkumised nii graafilistele ekspositsioonidele, valgustitele ja mööblile on olemas. Elektrikontaktid on paigas, internetikaabel sisse veetud jne. Koostöö sisekujundaja Oleg Melloviga sujub edukalt. Maja ümbrus ja parkimisplats aga vajavad ilmselt põhjalikumat korrastamist.

 Betti Alveri 100. sünniaastapäev novembris ei ole enam just mägede taga. Muuseumi avamine sellel puhul Betti Alverile ja ühtlasi ka isamaalaulikule Alo Mattiisenile on kahtlemata sel puhul üks oodatumaid sündmusi. 

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus