Belgia kindral käis Peipsil kalal

Esmaspäeval avas Eesti Kaitseväe juhataja kindralleitnant Ants Laaneots Tallinnas Eesti, Läti ja Leedu kaitseväelaste vahelised Balti mängud.

 Pühapäeval käisid aga sellele võistlustele saabunud militaar- ja tsiviilisikud Peipsi järvel laevaga sõitmas ja kala püüdmas. Euroopa suuruselt neljandat järve tutvustas väliskülalistele Peipsi Kalurite Ühingu esimees Priit Saksing.

Kaitsejõudude peastaabi kehakultuuri ja spordigrupi ülem kapten Heino Märks ütles, et Balti mängudel osales 180 spordihuvilist kaitseväelast Eestist, Lätist ja Leedust, samuti Belgiast. “Balti mängudel on osalejaid kokku 180 ja kokku võisteldakse kaheksal alal: minijalgpallis, tänavakorvpallis, sangpommi kahevõistluses, laskejooksus ja teistel spordialadel. Kaasa teeb ka tipptegijad, kuid üldiselt on Balti mängud suur rahvaspordiüritus. Võistlustega seotud inimesed tutvuvad ka Eesti vaatamisväärsustega ja hea meel on, et avanes võimalus neid vaatama tuua ka Peipsi järve ja selle võrratut ümbrust,” lausus ta.

“Olen Eestis esimest korda ning esimest korda kuulsin põhjalikumalt ka Peipsi järvest,” ütles Belgia kindral Francis Claesen. “Olen  töötanud nii Euroopa Liidu kui ka NATO struktuurides. Afganistanis tutvusin liitlasvägede olukorraga ja kogesin, kuidas erineva varustusega riikide väeüksused omavahel tõhusat koostööd teevad,” rääkis Claesen.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus