Baruto firmas remonditakse ja hooldatakse tehnikat

Barutona ülemaailmselt kuulsaks saanud ja praeguseks tippspordist loobunud endine sumomaadleja Kaido Höövelson on Jõgevamaa ettevõtte Autoagri omanik. Sõidu- ja veoautode ning põllumajandustehnika remondi ja hooldusega tegelev firma omab kliente mitmel pool üle Eesti.

Kaido Höövelsoni sõnul on firma Autoagri Jõgevamaale asutamise lugu pikk. “Eks igas maakonnas leidub perspektiive. Vaja on vaid ettevõtlikke inimesi ja ideid,” lausus ta. “Olen sajaprotsendiliselt Autoagri omanik alles möödunud aasta novembrist. See ongi siiamaani ehk minu suurim kordaminek ettevõtluse alal. Igapäevaselt üritan ettevõtte tegemistega kursis olla ja käia Jõgeval võimalikult tihti,” ütles Höövelson.

Ruumid Eesti Energialt

Osaühing Autoagri alustas tegevust Torma vallas. “Kliente tekkis sedavõrd palju, et ei jõudnud enam teenindada ja tekkis vajadus avarama pinna järele. Avastasime, et Eesti Energia pakub Jõgeval ruume, ja otsustasime need kasutusele võtta. Hiljem, kui Kaidol tekkis meie firma vastu huvi, ostis ta need ruumid ära,” ütles tegevjuht Keio Olev.

Tema sõnul moodustavad klientide põhiosa autoremonditööde tellijad. “Sellele aitavad kaasa head ja suured ruumid, kus võimalik remontida autosid, traktoreid  ja veoautosid.  Kõige paremini sobivad ruumid sõiduautode remondiks. Põllumajandustehnika hooldustöid teeme kõige enam Jõgeva maakonnas. Samuti on meil palju kliente Lääne-Virumaal. Hoolde- ja remonditöödeks on meil kaks töökojabussi, mis liiguvad üle Eesti. Vajadusel oleme käinud töid tegemas ka saartel.

Maal traktorit remontimas või hooldamas käies tekivad uued tutvused. Kindlasti on igal põllumehel ka sõiduauto, mis vajab remonti. Nii jõuame me ise abivajajani ja ta ei pea pöörduma teenindusse. Traktorit remontima minnes teeme vajadusel kohe ka sõiduauto korda. Nii jätkub koostöö kliendiga ka tulevikus,” rääkis Keio Olev.

“Pakume varuosasid igat liiki sõidukitele. Suur osa sõiduautode varuosadest on meil ka kohapeal olemas.  Väga oluliseks peame hinna ja kvaliteedi suhet. Soovime, et klient oleks rahul. Võin julgelt öelda, et oleme Jõgeval üks odavamaid teenusepakkujaid,” lisas tegevjuht.

Suvehooajal töötajaid rohkem

Autoagris on praegu palgal neli töötajat. “Kevadest sügiseni võtame aga tavaliselt tööle viis või kuus inimest, sest siis on välitöid põllumeeste juures rohkem. Kõik töötajad on pärit Jõgevamaalt, kes Torma, kes Kasepää, kes Palamuse vallast. Nõuga käib firmas abiks Üllar Leppik, kes töötas seitse aastat Tallinnas aktsiaseltsi Silberauto Eesti esinduses, kus remontis mitmete firmade autosid,” lisas tegevjuht. Oskustööliste leidmist nimetas ta keeruliseks. “Vajame vastavat haridust ja eelnevaid töökogemusi. Selliseid töötajaid isegi leiaks, kuid tihtipeale jääb neil puudu kas töötahtest või ei olda piisavalt paindlikud.”

Üks samm korraga

Firmaomanik Kaido Höövelson  loodab, et lähiajal tekivad tal vahetud kontaktid mitmete Jõgevamaa ettevõtjatega. “Koostöö pakkumisest, mis puudutavad Autoagrit, olen alati huvitatud.

Esialgu pole mul paanis Jõgevamaal rohkem ettevõtteid rajada.  Lähtun põhimõttest üks samm korraga ja üks ettevõtmine korraga. Kõigepealt on tarvis ühe valdkonnaga tööd teha,”  ütles tippspordist ettevõtlusse tulnud mees.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus