Baltimaade karikavõistlustelt Põltsamaale kaks esikohta

Viljandis toimunud Baltimaade karikavõistlustel vabamaadluses võitsid Põltsamaa SK Nipi esindajad kaks esikohta. Marek Kütt oli parim kuni 61 kg kaaluvate maadlejate hulgas, Aimar Andruse jäi võitmatuks kehakaalus kuni 65 kg.

Marek Kütt ei loovutanud kolmes matšis vastastele punktigi. Avaringis sai ta seljavõidu klubikaaslase Silver Rumbi üle, poolfinaalis ja finaalis alistas ta võrdselt 10:0 soomlase Juho Huttoneni ja viljandlase Villem Jamnese.

Kõik vastased jättis punktita ka Aimar Andruse. Seejuures pidas ta kõige tasavägisema kohtumise kohe avaringis, kus loos viis Andruse vastamisi 26kordse Eesti meistri Jaanek Lipsuga. Kui kevadel Eesti meistrivõistluste finaalis alistas Andruse viljandlase tasavägise matši järel punktidega 3:2, siis nüüd võttis ta 2:0 võidu.

Poolfinaalis alistas Aimar Andruse punktidega 8:0 Erik Reinboki (MK Kuldkaru), finaalis aga 13:0 oma venna Ardi Andruse.

Kolme võiduga jõudis esikohakohtumisele ka Hergo Andruse, kes kehakaalu kuni 74 kg finaalis pidi siiski tunnistama soomlase Vili Sillanpää paremust.

Baltimaade karikavõistlustel oli kaheksas kehakaalus kokku võistlustules 67 vabamaadlejat Eesti, Lätist, Leedust ja Soomest.

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus