Avinurmes väärtustati puhkpillimängu ja vabatahtlikke tuletõrjujaid

Pühapäeval Avinurme kultuurikeskuses toimunud kevadkontserdil „Me oleme sõbrad“ esinesid Tallinna Tuletõrjeühingu puhkpilliorkester ja Avinurme puhkpilliorkester, kus mängib rohkesti vabatahtlikke tuletõrjujaid. Sündmuse eesmärk oli tõestada, et need, kes on valmis appi tulema ja vastutama turvalisuse eest, on sageli ka suured muusikasõbrad.


Kontserti alustas Avinurme orkester Verner Mölderi juhatusel. Kõlas ka kontserdi tunnuslugu „Tuletõrjujate laul“. Tallinna Tuletõrjeühingu repertuaaris oli nii Eesti kui ka  välismaa heliloojate loomingut. Viimasena kõlas Alo Mattiiseni tsükkel „Viis isamaalist laulu“.

Mõlema orkestri ühisetteaste lõpetas K. Mäeotsa Avinurmele pühendatud pala „Avijõe kallastel“.

Tuletõrjeühingu orkestri dirigendid Aigar Kostabi ja Riho Sild märkisid, et nende kollektiiv esines Avinurmes esimest korda. „Meil on tava, et pärast aprillis toimuvat aastapäevakontserti sõidame musitseerima mõnda Eestimaa paika. Tänavu valisime esinemispaikadeks Väike-Maarja ja Avinurme. Nii on meil võimalik kogeda, kui suur on huvi puhkpillimuusika vastu Eestimaa erinevates paikades, kohtuda teiste orkestritega,“ rääkis Sild.

„Meie orkestri pillimehed on kõik ka vabatahtliku tuletõrjeühingu liikmed. Oleme selle ühenduse üks komandosid. Muret teeb, et maakohtades on huvi puhkpillimuusika vastu tagasihoidlikumaks jäänud. Seda rõõmsam, et on paiku nagu Väike-Maarja ja Avinurme, kus on tahetud ja suudetud puhkpilliorkestrid alles jätta,“ ütles Aigar Kostabi.

„Meie kontserdi eesmärk oli pakkuda rahvale midagi ilusat. Usun, et see läks korda. Tallinna pillimeeste kohaletulek andis Avinurme muusikutele võimaluse ka õppida ja vaadata, mida teised teevad,“ lisas Verner Mölder.

Avinurme puhkpilliorkestri ja ühtlasi kohaliku vabatahtliku tuletõrjeühingu eestvedaja Ants Rummel kinnitas, et nende kaheksa tuletõrjujatki on pillimehed.

„Kontsert oli suurepärane. Rõõmustab, et paljud Avinurme orkestri pillimehed on ka ise vabatahtlikud tuletõrjujad. Avinurmes tegutseb vabatahtlik komando aastast 2011 ja vald toetab selle tegevust. Lähiajal on plaanis uuendada depoo ja muretseda kaasaegne päästeauto. See on oluline mitte ainult turvalisust ja päästmisvajadust silmas pidades, vaid ka kogukonna kokkuhoidmise eesmärgil,“ rääkis Mustvee vallavanem Jüri Morozov.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus