Avinurmes tuleb jälle tünnilaat

Kõik, kes soovivad koju mõnd nägusat puidust tünni, pütti või laastudest-vitstest korvi, sõidavad jaanipäeva paiku meelsasti Avinurme. Järjekordne tünnilaat peetakse 22. juunil.

Esimesed laadad korraldati Avinurmes enam kui 100 aastat tagasi. Siis kaubeldi põhiliselt loomadega. Tünnide ja püttidega sõitis Avinurme mees tollal mööda Eestimaad ringi. Väärtuslik kaup toodi inimestele lausa koju kätte. Nüüd käivad asjad teistmoodi.

Igal laadal on oma peateema, tänavu on Avinurmes selleks teadmised, oskused ja osalemine. Laadaplatsil, koduloomuuseumis, kultuurikeskuses ja koolimajas on avatud näitused ning õpitoad. Saab tutvuda renoveeritud keskkoolihoonega.

 Eelmisel aastal oli laadal 275 müüjat, kohalike tünni- ja puidumeistrite kõrval pakkusid oma kaupa meistrid kõikidest Eestimaa maakondadest. Eriti tihedad on meil sidemed naabritega Jõgevamaalt. Pea kõikidel laatadel on laadalisi rõõmustanud Siimusti Keraamika ja OÜ Karilill tooted, Karin Rändoja kudumid, Öko Termopuidu puidust saunatarbed, Voore Vaibakoja nägusad vaibad.

Laadale tulnud lapsed saavad lustida koos Avinurme laste ja lasteaiakasvatajatega. Tünnilaval toimub terve päeva meelelahutusprogramm.

Avinurme Suveteater mängib Katajevi “Puhkepäeva”, mille on lavastanud Avinurme juurtega näitleja Malle Pärn. Õhtul peetakse üks korralik simman, süüdatakse jaanituli.

VILMA RAIMETS, laadasekretär

blog comments powered by Disqus