Avinurmes tegutsev Birger OÜ vahetas enamusosalust

Soome perefirma Fincumet Group ostis 60% Avinurmes alguse saanud ja seal metallkonteinerid valmistavast mainekast firmast Birger OÜ. Tehinguga loodetakse saavutada Põhja-Euroopas veelgi tugevam turupositsioon.


Fincumet Group Oy omandas enamusosaluse Põhja-Euroopa suurimas kaubaaluseid ja teraskonstruktsioone tootvas ettevõttes Birger OÜ. Viimane tegutseb Avinurmes ja annab tööd umbes 200 inimesele, kes kõik pärast tehingut ka ametisse jäävad.

Birger OÜ valmistatud konteinereid müüakse kõigis Põhjamaades ja ettevõtte käive oli 2019. aastal umbes 18 miljonit eurot. Tehing hoogustab Fincumet Groupi kasvu ja rahvusvahelistumist ning tugevdab ettevõtte juhtpositsiooni Soome suurima konteinerlavade müüjana.

Tehing toetab strateegiat

„Tehing toetab meie strateegiat kasvada Põhja-Euroopa suurimaks konteinerlavade tarnijaks ja kindlustab juhtpositsiooni Soome turul. Tehinguga suureneb Fincumet Groupi konteinerlavade ja konteinerite kogukäive üle 30 miljoni euro,” ütles FincumetContaineri tegevdirektor Joonas Järvensivu.

„Birger OÜ on oma valdkonnas tuntud ja hea mainega ettevõte. Tehing annab meile võimaluse tagada toodete kõrge kvaliteet, kiired tarned ja pidev tootearendus kasvaval turul. Oleme teinud koostööd juba üle 10 aasta,“ lisas Järvensivu.

Birger OÜ osutab tehingu järel oma klientidele teenuseid nagu varemgi ja tehing ei muuda olemasolevaid kliendisuhteid. Ettevõtte tegevdirektorina jätkab Aleksei Männiste.

„Olen väga rahul, et kuulume kontserni Fincumet Group. Olen veendunud, et see samm meie koostöös aitab kaasa Birgeri kiirele kasvule ja tugevdab kogu kontserni positsiooni turul nii praegu kui ka tulevikus,“ ütleb Männiste.

Fincumet Group Oy on valdusfirma, mille tütarettevõtted on FincumetContainer Oy ja Lakeway Finance Oy ja kuhu nüüdsest kuulub ka Birger OÜ. Soome perefirma asub Ikaalineni linnas. FincumetContainer on Soome juhtiv konteinerlavade müüja. Peale konteinerlavade müüb firma ka konteinereid, ruumilahendusmooduleid, kogumismahuteid, tõstekonteinereid ja teisi keskkonnaohje tooteid. 2019. aastal müüs ettevõte rohkem kui 4500 ühikut ja käive oli ligi 15 miljonit eurot.

Vajadus konteinerite järele

Birger OÜ sai alguse kolme mehe algatusest ja põhjuseks oli prügikonteinerite nappus. Vooremaa kirjutas 2017. aastal, et edukale ettevõttele panid möödunud sajandi lõpus aluse kolm kohalikku meest. Avinurme, Lohusuu ja Tudulinna vallas lepingulist prügiveoteenust osutanud ettevõtjal Aleksei Männistel tekkis peagi vajadus kvaliteetsemate prügikonteinerite järele.

„Algul oli plaanis teha neid vaid enda jaoks, et kõik oleks oma käe järgi,“ lausus Männiste. „Ühel hetkel aga vaatasin, et äkki õnnestub oma toodangut ka müüa,“ lausus ettevõtte üks alusepanijaid, Aleksei Männiste 2017. aastal Vooremaale.

Ajapikku arenes ettevõte turuliidriks mitte ainult Eestis, vaid ka Baltikumis. Kvaliteetne töö tõi uued tellimused, laienema hakkas ka toodangu sortiment. „Kui väikeste konteinerite valmistamise oskus oli olemas, hakkasime tootma suuremaid koguseid,” märkis Männiste toona. „Seejärel hakkasime valmistama ka suuremaid, nn vahetuskonteinereid.”

Birger toodab mitut liiki metallkonteinereid. Masstoodangus on eri mõõtudes prügikonteinerid. Tavakonteinerite baasil valmistatakse klientide soovil ka nende modifikatsioone. Veel toodetakse naftarafineerimistehastele mõeldud suuri mahuteid.

Ettevõtte omanikud kinnitasid, et jätkavad tööd Avinurmes ega plaani tootmist kuhugi mujale viia.

blog comments powered by Disqus