Avinurmes peeti maha Eesti esimene seebihokiturniir

Laupäeval kogunesid saalihokimängijad ja -huvilised Avinurme, sest toimus Eesti esimene seebihokiturniir. Pealtvaatajaid jagus tribüünile, julgemad uudistasid ka lähemalt.


Suur seebipidu sai alguse keskpäeval, mil võistkonnad libedal kattel esimesi häbelikke katseid tegid. Kui nõksud selged, muutusid ka liigutused julgemaks, kuni esimese kukkumiseni. Olgugi et üksteisega kokkupõrkamine või kukkumine tundusid pealtvaatajatele valusad, oli lõbu kõigil laialt.

Pärast kolmandat mängu, mil kattel oli käinud ka SK Mustvee naiskond, oli ürituse korraldajal Katrin Kaaramal silmis sära ja rõõmus meel. „Väga hästi on läinud, ühtegi vigastust pole olnud. Näen, et publikul on hea meel, mängijatel lõbus. Nad ei ootagi, et kate nii libe on, aga seda enam on lõbus joosta ja mängida,“ rääkis Kaarama.

Idee päris esimene seebihokiturniir Avinurme tuua, sündis Kaaramal omamoodi naljakalt. „Mul oli üks päev aega, et juhendajale öelda, mida gümnaasiumiastme uurimistööna teen. Olin kodus ja läksin duši alla, siis plahvatas idee, et teeks seebihokiturniiri. Videoid olin näinud ja mõtlesin, et kas nüüd või mitte iialgi,“ ütles korraldaja.

Kokku osales seebimöllus viis mees- ja kolm naiskonda. Leidus nii professionaalseid saalihokimängijaid, kuid ka harrastajaid, kes punti võetud. „Kolme tiimi pidin moosima, et see ei ole üldse valus. Austria ja Rootsi korraldajad kinnitasid, et tegemist on ohutu mänguga ja kõigil on lõbus,“ rääkis Kaarama.

„Tahan tänada Asula OÜ-d, sest nemad tegid meile valmis katte, kus mängida, olen neile väga tänulik. Saime selle täiesti tasuta. Kate kaalub 140 kilogrammi ja selle lahti võtmisega on tükk tegemist,“ nentis Kaarama. Muide, kattel ilma teinud seep oli täiesti söödav. Selle retsepti jättis korraldaja aga saladuseloori varju. „Keetsin seda terve öö,“ naeris Katrin Kaarama.

Seda, et seebihokist võiks saada uus Avinurme traditsioon, korraldaja ei eita. „Miks mitte. Järgmine kevad kaitsen oma tööd, siis näen, mida inimesed ütlevad, aga usun küll, et inimestel on lõbus ja teeme suuremat reklaami. Mängijaid on Eestis küll, miks mitte tünnilaada kõrvale uus üritus tuua,“ mõtiskles Kaarama.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus