Avinurmes esines puhkpilliorkester Hollandist

Eestis kontserttuuril olles külastas sümfooniline puhkpilliorkester  Harmonie Saint Joseph Hollandist Sittardi linnast ka Avinurme kultuurikeskust.  Kontserdi kõrgpunktiks kujunes Hollandi ja Avinurme puhkpillimuusikute ühine etteaste.


Avinurme puhkpilliorkestri kapellmeister Verner Mölder rõhutas kontserti sisse juhatades, et Hollandi sümfoonilise  puhkpilliorkestri külaskäik Avinurme on ajalooline sündmus. „Nii suur orkester polegi siin vist mänginud.  Imestama paneb Hollandi  puhkpillimuusikute entusiasm. Kiitust väärib teadmine, et orkestris  mängitakse põhitöö  kõrvalt,” ütles Mölder.

Külalised esitasid mitmete tuntud heliloojate teoseid. Eesti heliloojate loomingust esitati pala „Puhkus Viljandis”. Kontserdi lõpuosa  sisustasid Hollandi puhkpillimuusikud koos  Avinurme orkestriga. Südantliigutav oli „Mu isamaa on minu arm” ühine esitus.

„Avinurme on kaunis ja väärikas paik. Rõõm on tõdeda, et siin tegutseb oma puhkpilliorkester , kellega koos esineda oli uhke ja südantsoojendav,” ütles Vooremaale  orkestri  Harmonie Saint Joseph dirigent Björn Bus. Ta on lõpetanud 2004. aastal dirigeerimise eriala Alex Schillingi nimelises muusikakoolis Gröningenis  ja alustas  samal aastal trombooniõpinguid  Maastrichti konservatooriumis. Tema magistriõpinguid  dirigeerimise alal juhendas  rahvusvaheliselt tunnustaud professor  Jan Cober.

Sümfoonilises puhkpilliorkestris Harmonie Saint Joseph on kakssada liiget, kellest  peaaegu poolte vanus on alla kahekümne viie aasta. Hollandi Kuningliku Muusikaühingute Föderatsioon  on toonud eeskujuks orkestri haridus- ja värbamiskontseptsiooni.

Hollandi puhkpillimuusikuid tänasid Mustvee vallavolikogu esimees Aivar Saarela ja Mustvee vallavanem Jüri Morozov.  Verner Mölder kinkis külalistele  Avinurmest inspireeritud muusikapala „Avijõe kallastel” noodid.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus