Avinurme puiduait pidas sünnipäeva

Möödunud nädala neljapäeval kümnendat sünnipäeva tähistanud puiduait on Avinurmes üks tuntumaid hooneid, kus hoitakse ja tutvustatakse põliseid traditsioone ning ühtlasi ajaga sammu pidevat puutöökultuuri. Puiduaida eestvedaja Eveli Tooming arvab, et Eesti rahva hingeline side puiduga on tugev ning muutumas veelgi tugevamaks.


„Tänase puiduaida kohal oli kunagi kruusaauk, kust veeti liiva ka raudtee ehitamiseks. Valiku tingis asjaolu, et see oli toona ainuke kinnistu, kuhu oli võimalik maja ehitada. Nüüd näeme, et asukoht Avinurme keskel on igati sobiv, läheduses asuvad kirik ja bussijaam,“ ütles puiduaida eestvedaja Eveli Tooming.
Sünnipäevanädalal on puiduaia külastajaid saanud ka üllatuse osaliseks. Puukorve, mida valmistatakse kuus 800 ja enamik turustatakse Soome, on võimalik osta hinnaga 10 eurot ja 10 senti. Tavapäevadel maksab selline korv 20 eurot ja 20 senti. 
Eveli Toominga sõnul on Avinurme puiduaidas pakutavatest toodetest populaarsemad puukorvid, samuti piknikukorvid, puitnõud, piimaanumad ja mänguasjad.
„Eestlane on alati olnud puiduusku. Avinurme vaim süvendab seda veelgi. Puit on ehe Eesti asi, mida tuleb väärtustada ja väärindada,“ arvas Eveli Tooming.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus