Avinurme puhkpilliorkester pidas juubelit

Laupäeval toimus Avinurme kultuurikeskuses Avinurme puhkpilliorkestri juubelikontsert „20 helisevat aastat”, mis oli pühendatud tromboonimängija ja pedagoogi Heiki Kalause 70. sünniaastapäevale.


Kaasa tegid Avinurme puhkpilliorkester koos sõpradega Eesti Riiklikust Sümfooniaorkestrist, Mustvee muusika- ja kunstikooli Avinurme osakonna puhkpilliklassi õpilased koos õpetajatega, Heiki endised õpilased Eesti muusika- ja teatriakadeemiast, ERSO tromboonirühm ja Madis Vilgats ning pereansambel The Verner Band.
Erinevad kooslused tõid kuulajate ette eripalgelise repertuaari, millest paljudel paladel oli nii otsene kui ka kaudne seos Heiki Kalause ja Avinurmega.
„Avinurme on meie kõigi jaoks eriline koht, sest siin on väga tähtsad head inimestevahelised suhted ja kõiki meid seob ja ühendab lisaks veel ka muusika,” tõdes Avinurme puhkpilliorkestri pikaaegne dirigent Verner Mölder ja lisas, et just tänu Heikile ja tema pühendumisele on pika ajalooga puhkpillimuusika siinkandis ka praegu populaarne.
„Heiki tõi meile esinema ka teenekaid ja tuntud pillimehi, keda olime ainult televiisorist näinud. Selg sirgeks ja edasi, nagu ta meid õpetas ja olla uhked selle hea üle, mis meil Avinurmes on, sest seda pole vähe,“ tõdes Verner.
Avinurmest Änniksaarest pärit Heiki Kalaus oli kõigi teda tundvate inimeste sõnade kohaselt erakordne inimene. Ta oli tunnustatud tromboonimängija, armastatud õppejõud ja kirglik jahimees. „Avinurme puhkpilliorkestrit juhendades pani ta selle helisema täiesti uues harmoonias,” selgitas Verner Mölder, et kogukonnas ollakse õnnelikud, et kohal olid muusikutest sõbrad, Heiki Kalause pere ja publik, kelle jaoks neid helisid luuaksegi.
Kontserdil olnud Heiki õde, abikaasa ja lapsed olid kindlad, et hingelt väga Avinurmega seotud olnud Heiki vaatas oma orkestrit ja kogu kontserti suure uhkusega ja oli kindlasti toimuvaga väga rahul. Ka publik hindas kontserti mitmeid kordi püsti seistes aplodeerimisega.
„Tänase kontserdi helin on meiega kogu advendiaja kuni jõuludeni välja. Oli südantsoojendav ja paljud esitatud lood tekitasid meeliülendava elamuse,” tõdes riigikogu liige Aivar Kokk.
ULVI TAMM

blog comments powered by Disqus