Avinurme neiu Agneta Pukk osaleb suurtel võistlustel

Tallinnas Audentese Spordihoones toimunud Eesti meistrivõistlustel standardtantsudes saavutasid 16 -18aastaste vanuseklassis teise koha Avinurme gümnaasiumi õpilane Agneta Pukk ja Tallinna balletikooli  õpilane Kaspar Kaldaru. Hõbemedal kindlustab neile ühtlasi pääsme maailmameistrivõistlustele.

Agneta sõnul tuli meistrivõistlustel esineda viie standardtantsuga, milleks olid aeglane valss, tango, viini valss, aeglane fokstrott ja quickstep.

„Kõige edukamad ja ühtlasi ka kõige rohkem punkte toonud tantsud olid aeglane valss, tango ja viini valss,“ ütles Agneta. „Oma kohaga jäime väga rahule, sest täitsime oma eesmärgi. Konkurents oli tugev. Alates esimesest voorust pidime endast maksimumi andma,“ lisas neiu, kes koos praeguse partneri Kaspar Kaldaruga viiendat aastat võistlustel osaleb. Enamik  võistlusi on toimunud väljaspool Eestit.  Nii Agnetal kui Kasparil toetavad võistlustantsuga tegelemist pered.

Hõbemedali võitmine Eesti meistrivõistlustel võimaldab Agneta Pukil ja Kaspar Kaldarul osaleda septembris standardtantsude MM il Ungaris. Agneta ja Kaspar treenivad  Tartu tantsukoolis Respect, nende treenerid on Kaisa Oja-Mehine ja Marko Mehine.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus