Avinurme näitas, et pöörasus müüb

Läinud nädalal hea eeskuju tiitli saanud Avinurme gümnaasiumi õpilane Katrin Kaarama on eeskuju kõigile.


Eriti neile, kellel vahepeal pöörased mõtted peas keerlevad, kuid neid esialgu tegudeks vormida ei julge. 11. klassi õpilase julgus näitas, et kõige paremad ja julgemad ideed tulevad ootamatutes kohtades ning siis, kui seda oodata ei oskagi. Nii sündiski maakonna või vähemalt Avinurme uus Nokia – seebihokiturniir.

See ja paljud teised suured ja väikesed teod olid põhjuseks, miks meie maakonda selline tunnustus tuli. Sest inimesed, kes tahavad, oskavad, jõuavad ja teevad, on hinnalised. Neid tuleb hoida, väärtustada ja koostööd teha. Siis tulevadki suured asjad.

Katrin on ehe näide sellest, et kes teeb, see jõuab. Jõuab kooli õpilasesindust juhtida, muusikat teha, saalihokit mängida, õppida, sportida ja palju muud ka. Kas tema ööpäevas on rohkem kui 24 tundi, seda ei tea ilmselt keegi, aga selge, et mingi salanipp tal ilmselt siiski on.

Ja nii ongi juhtunud, et üks meie maakonna kool saab rõõmustada õpilase saadud tunnustuse üle ning maakond on positiivses plaanis taas pildil. Ühtlasi näitas Avinurme, et pöörasus ja ägedad ideed tuleb kokku korjata ning tegudeks vormistada. Nii nagu õpilaste, kooli, treenerite ja kõigi koostöös valmis seebihokiturniir, siis on lootust, et ehk tuleb veel midagi ägedat. Katrin näitas, et noored oskavad, tahavad, suudavad ja võivad. Neile tuleb lihtsalt võimalus anda.

blog comments powered by Disqus