Avinurme külades aetakse suveõhtuti juttu

Avinurme kandi külad on võtnud nõuks sellel suvel uusi teadmisi saada, mis küll igapäevaelus alati vajalikud ei ole, kuid maailmapilti avardavad ja mõnes mõttes siiski ka elus toimetulekut toetavad.

Eelmise aasta külade juubelipidude järel jäi rõõmu kõrvale ka pisuke kahjutunne, et pidu läbi ja kõik need head koostöötoimetused jäävad jälle aastaks või mitmeks ootele.

Nii otsustasime, et head kogemust ja koostöötahet ei saa lasta raisku minna. Kasutasime ära ühe küla õnnestunud suveõhtujuttude korraldamise ning laiendasime seda meie kandi kaheksasse külasse.

Kaks üritust on juba olnud

Praegu on peetud juba kahes külas Suveõhtujutud. Piilsis esitles Piret Haav oma väga põhjalikku ja huvitavat uurimust piirkonna koolide ajaloost, Vadi külas kuulasid ja jagasid kohaletulnud oma huvitavaid lugusid ja teadmisi metsloomade elust ja käitumisest.

Esimesel augustil uurivad Laekannu rahvas ja külalised niidutaimi, mis ka söögiks sobivad õpetaja Mare Allika juhendamisel. Tuleb ka külapidu. 2. augustil saame osa väikese Kiissa küla suurest ettevõtmisest, Kiissa küla pillipäevast, lugudega pilliõppest ja pillide valmistamisest.

  1. augustil on Adraku külas sellest kohast pärit või siin elanud õpetajate kokkutulek „Üks tavaline koolipäev“ seitsme koolitunniga, mida viivad läbi noored õpetajad.

Lihtne viis kokku saada

Külaga on seotud 29 õpetajat. 14. augustil on Maetsmas suveõhtujuttude teemaks Maetsma külast läbi voolav Avijõgi, selle elustik ning läheduses asuv Maetsma soo ja sellega seotud legendid.

18.septembril on Avinurme Külavanemate Koja korraldatav väikekülade päev, kus uurime ja turgutame ette külade oma elutahte ja ellujäämisinstinkti, abiks teadjamad külaliigutajad. Ja suve lõpetuseks Paadenurme küla kokkutulekul kohalik, ajalooline ja praegune toit ning  maitsed 20. septembril.

Suveõhtujutud on külainimestele väikesteks lihtsateks kokkusaamisteks, jutuvestmiseks, uudiste vahetamiseks, külalistele kogukondade ettevõetu avastamiseks ning aktiivsemate elanike kooshoidmiseks.

KRISTA PEDAK,

Avinurme Külavanemate Koja juhatuse liige

blog comments powered by Disqus