Avinurme gümnaasiumi õpilane pälvis hea eeskuju tiitli

Läinud nädala lõpus anti noortekonverentsil Lahe Koolipäev hea eeskuju tiitel Avinurme gümnaasiumi 11. klassi õpilasele Katrin Kaaramale.


Noortekonverentsil Lahe Koolipäev osales 1500 noort, kes mõtisklesid ühiskonna põletavate teemade üle. Tänavuse konverentsi pealkiri oli „Milline on jätkusuutlik maailm?“ ning kaasa rääkisid näiteks Aleksei Turovski, aga ka Lenna Kuurmaa.

Hea eeskuju auhinda antakse välja aastast 2008. Sellega tunnustatakse koolinoori, kes on oma tegevuse ja julgusega eeskujuks teistele ning innustatakse neid, kes päris esimest sammu astuda ei julge.

Avinurme gümnaasiumis õppiv Katrin esitati konkursile kaks korda: esimene kord sõbranna ning teine kord kooli õppejuht Kristina Pikas. Võistluspinge püsis viimase sekundini ning Katrinil endal polnud aimugi, et väärikas tiitel just talle tulla võib. Ka koolis unistati võidust. „Teadsime, et ta kandidaadina üles anti. Lootsime, et mingi võimalus on siis, kui filmitegijad majas käisid,“ rääkis Avinurme gümnaasiumi direktor Urve Tooming.

Hea eeskuju tiitliga pärjatud Katrin on tegev spordis, koolielus, aga ka muusikas. Lisaks sellele, et ta on koolis õpilasesinduse president ning tegev saalihokis, on Katrini üheks suurimaks panuseks suvel peetud Eesti esimene seebihokiturniir, mida hellitavalt kutsutakse vähemalt Avinurme Nokiaks. Tütarlaps lubas pühapäeva hommikul Vikerhommikus antud intervjuus, et seebihokiturniir tuleb ka uuel aastal.

Saadud tunnustus ei tähendanud palju mitte ainult Katrinile ja tema lähedastele, vaid ka kogu kooliperele. „Koolis oli pidu läinud nädala lõpus. Me oleme väga uhked, Katrin väärib tunnustust igati, ta on väga aktiivne ja mõtleb teiste pealt rohkem kui enda peale,“ rõõmustas Avinurme gümnaasiumi direktor Urve Tooming.

Koolijuhi sõnul innustas hea eeskuju tunnustus kogu kooli. „Üks väike kool võib ju alati pildil olla, ei pea olema suur ja linnas. Ka maal elatakse ja tegeletakse igasuguste asjadega,“ mõtiskles Tooming.

„Katrinil on palju toetajaid ning alati ei peagi üksi tegutsema. Tasub ideid jagada, leida sõpruskond, kes sind toetab ja aitab,“ nentis Urve Tooming, lisades, et loovtööna tehtud seebihokiturniirist ei plaanitud teha uut Nokiat. „Selle peale ei mõeldud. Aga mõnikord on nii, et teed midagi originaalset ja siis sünnibki sellest midagi suurt.“

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus