Avinurme gümnaasium osales Teadlaste Öö festivalil neljandat aastat

Üks õpetajatest, kes koos kolleegidega sel puhul nädala jooksul teadust populariseerivaid sündmusi korraldas, on on Avinurme gümnaasiumi õppejuht Kristina Pikas.


Nädala jooksul toimusid kõigi klasside jaoks AHHAA keskuse abil ettevalmistatud töötoad – gümnaasiumiklassid tegid lihavabasid pihve, nooremad meisterdas laavalampi, uurisid toidusäilitamise võimalusi vaakumi abil või hõõrdejõu toimimist riisikraana töötoas. Ülejäänud tegid ise oma kätega muid põnevaid asju.

„Innustame lapsi ka kodus toimetama,“ ütles õpetaja Pikas. Kooli kohvikus pakuti nädala jooksul põnevaid nn teaduslikke maiustusi – võdisevat pimedas helendavat tarretist, magusat kristallilist merevaiku, magusat laavat ja prõksuvaid kivikesi. „Need olid õpetajatel ise valmis tehtud,“ ütles Kristina Pikas, lubades, et järgmise aasta teaduslikud toidud on loodetavasti tervislikumad.

Teist aastat järjest korraldatakse AG Miniraketti. See on teadusvõistlus, kus omavahel võistlevad 1.–3., 4.–6., 7.–9. ja 10.–12. klasside õpilased. Osalema kutsuti ka teised Mustvee valdade koolid. Seekord lõid kaasa Lohusuu ja Mustvee õpilased. 4.–6. klassi võistluse võitis Mustvee võistkond. Lahendati nii praktilisi kui ka loogikaülesandeid.

Neljapäeva õhtul toimus Avinurme koolis kõigile avatud teadusõhtu, oli võimalik tegutseda töötubades ning osa saada liikuva teaduslabori teadusbussi etendusest. Teadusõhtule pääsesid kõik huvilised, nooremad kui kümne aastased siiski vanemate õdede-vendade või ema-isa seltsis.

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus